پکیج های آموزشیبهترین ها برای شما

پیش‌بینی بازار مس

مس

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

براساس پژوهش گروه مطالعات بین‌المللی  (The International Copper Study Group) تولید در جهان که در سال ۲۰۱۶ حدود شش‌درصد رشد داشته است، در سال ۲۰۱۷ یک‌درصد کاهش خواهد داشت و سپس در سال ۲۰۱۸ ثابت خواهد ماند. افزایش سال ۲۰۱۶ را باید ناشی از بهره‌برداری از ذخایر جدید در پرو و مکزیک دانست. حال آن‌که کاهش متعاقب آن عمدتاً ناشی از اعتصابات سال ۲۰۱۷ است. تولید مس در سال ۲۰۱۷ همچنین به‌طرز قابل توجهی به‌خاطر قطع تولید معادن شیلی، اندونزی و پرو در یک‌چهارم سال، کاهش دارد. این روند در سال ۲۰۱۸ نیز ادامه خواهد داشت و تولید کمی بیشتر از سال ۲۰۱۷ بیشتر می‌شود.

ICSG همچنین انتظار دارد تولید  تصفیه‌شده در سال ۲۰۱۷ نزدیک به دو درصد افزایش داشته باشد. این افزایش مورد انتظار برای سال ۲۰۱۸ نزدیک به ۱٫۵ درصد است. طی این دوسال چین همچنان بزرگ‌ترین تولیدکننده مس تصفیه‌شده باقی خواهد ماند.

ICSG همچنین می‌گوید میزان مصرف مس تصفیه‌شده در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ تا دو درصد افزایش خواهد داشت. رشد پایدار در تقاضای مس تصفیه‌شده ادامه پیدا می‌کند؛ چراکه برای توسعه اقتصادی در جوامع تکنولوژی‌محور امروز به مس نیاز است. این تقاضا به‌ویژه توسط چین و هند دامن زده می‌شود. ازسوی دیگر، رشد اقتصاد جهانی طی سال‌های پیشِ رو بهبود خواهد یافت و این موضوع رشد تقاضای  را به‌دنبال خواهد داشت. با این حال، نمی‌توان افزایش میزان قراضه را نادیده گرفت؛ چراکه افزایش قراضه مصرف مس تصفیه‌شده را تحت تاثیر قرار خواهد داد. در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ چین همچنان بزرگ‌ترین مصرف‌کننده مس تصفیه‌شده باقی می‌مانند. ICSG انتظار رشد ۲٫۵ درصدی در تقاضای چین برای مس تصفیه‌شده دارد.

در جدول زیر پیش‌بینی ICSG از بازار مس در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ را می‌بینید.

 

زکات علم نشر آن است. حضرت علی (ع)

شما نیز می توانید مستندات علمی اعم از مقاله ، فیلم ، گزارش ، تحقیق و پژوهش ، کتاب الکترونیک خود را برای ما ارسال کنید تا با ذکر نام شریفتان از وبسایت ایران مواد منتشر گردد .

فایل خود را ارسال کنید

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید