پکیج های آموزشیبهترین ها برای شما

پیشرفت ۴۸ درصدی کارخانه فولاد چهارمحال و بختیاری

فولاد

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

سید نعیم امامی با اعلام این خبر، اظهار کرد: مطابق برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان امسال عملیات نصب تجهیزات این طرح به پایان می‌رسد و پس از تکمیل و آزمایش سال آینده راه‌اندازی و بهره‌برداری خواهد شد.

وی سرمایه‌‎گذاری ساخت مرحله ۲ کارخانه فولاد چهارمحال و بختیاری را سه هزار میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: هم اینک در عملیات ساخت آن ۲۵۰ نفر مشغول بکار هستند و بعد از راه‌اندازی برای ۲۰۰ نفر نیز اشتغالزایی می‌شود.

امامی با بیان اینکه طرح اولیه فولاد یک میلیون تنی چهارمحال و بختیاری در سال ۸۴ تصویب و برای ساخت آن برنامه‌ریزی شد، گفت: عملیات اجرایی مرحله نخست فولاد یک میلیون تنی در سال ۸۹ آغاز و در آبان ماه سال ۹۵ با حضور معاون اول رئیس جمهوری بهره برداری و افتتاح شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: فولاد یک میلیون تنی چهارمحال و بختیاری یکی از طرح‌های هفت گانه فولاد کشور بود که پس از بوجود آمدن مشکلات مالی و تامین نقدینگی برای ادامه ساخت طرح در سال ۹۲ و توقف اجرای عملیات طرح، ادامه عملیات ساخت کارخانه به فولاد مبارکه واگذار شد.

امامی افزود: از ابتدای عملیات ساخت طرح تا سال ۹۲ حدود ۴ هزار میلیارد ریال اعتبار در طرح هزینه شد که با واگذاری ۶۵ درصد این کارخانه به فولاد مبارکه، این بخش ۶ هزار میلیارد ریال در ساخت کارخانه سرمایه‌گذاری کرد.

وی با بیان اینکه از سال ۹۵ چهارمحال و بختیاری به باشگاه استان‌های فولادی کشور پیوست، گفت: هم اینک ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم و حدود یکهزار نفر بصورت غیرمستقیم مشغول بکار هستند.

امامی خاطرنشان کرد: ۶۵ درصد سهام این واحد تولیدی از سوی فولاد مبارکه و ۳۵ درصد مابقی را سازمان ایمیدرو خریداری و سرمایه گذاری کرده است.

به گفته وی، از ابان ماه سال ۹۵ که این واحد تولیدی راه اندازی شد تا پایان همان سال، بیش از ۷۴ هزار تن آهن اسفنجی در این کارخانه تولید شده است.

زکات علم نشر آن است. حضرت علی (ع)

شما نیز می توانید مستندات علمی اعم از مقاله ، فیلم ، گزارش ، تحقیق و پژوهش ، کتاب الکترونیک خود را برای ما ارسال کنید تا با ذکر نام شریفتان از وبسایت ایران مواد منتشر گردد .

فایل خود را ارسال کنید

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید