پروژه ۳۰۰ هزار تنی آلومینیوم توسط ایمیدرو در نقطه‌ای نامناسب در حال اجرا است

آلومینیوم

علی‌اکبر کریمی شامگاه پنجشنبه در نشست ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان مرکزی اظهار کرد: امروز پروژه ۳۰۰ هزار تنی آلومینیوم توسط ایمیدرو در نقطه‌ای نامناسب در حال اجرا است در صورتی می‌توانستند این طرح را در اراک به عنوان قطب آلومینیوم کشور اجرایی کنند و انتظار می‌رود فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان و این دو سازمان بررسی و تعامل برقرار شود.

وی افزود: سه شهرک صنعتی اراک امروز اشباع شده و این امر آینده توسعه صنعتی را با دغدغه همراه کرده، ایجاد شهرک صنعتی شماره ۴ توسط دولت به تصویب رسیده و با قول مساعد رئیس سازمان محیط زیست در نخستین جلسه شورای محیط زیست کشور این پروژه مطرح می‌شود تا شهرک در کیلومتر ۳۵ جاده تهران ایجاد شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی تصریح کرد: اعتقاد ما این است که استان مرکزی از قابلیت‌های ویژه‌ای در بخش صنعت برخوردار است و می‌طلبد آن گونه که باید مورد توجه و عنایت قرار گیرد.

کریمی بیان کرد: نظر به تاثیرگذاری استان مرکزی در روند بهبود اقتصاد کشور ضرورت دارد که از سوی متولیان کشور مورد حمایت قرار گیرد، در این راستا انتظار می‌رود جلسات ویژه‌ای تشکیل شود و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان مورد شناسایی و بحث قرار گیرد و از پتانسیل‌های استان استفاده بهینه شود.

وی ادامه داد: استان مرکزی به عنوان قطب صنعت کشور همیشه مطرح بوده، اما با برخی سوءمدیریت‌ها به جایی رسیده که اکنون دیگر امکان استقرار واحدهای صنعتی جدید و ظرفیت اشتغال‌زایی برای ۵۰۰ یا ۱۰۰۰ نفر از میان رفته است.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس عنوان کرد: دستاوردهای انقلاب اسلامی غیرقابل انکار است و آن کس که منصفانه قضاوت کند بر جهش‌های بزرگ حاصل از انقلاب می‌کند.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید