پکیج های آموزشیبهترین ها برای شما

کلاسهای آمادگی کنکور ارشد و دکتری

کلاسهای آمادگی کنکور ارشد و دکتری

دوره‌های آمادگی ورود به بازار کار

دوره‌های آمادگی ورود به بازار کار

آزمون‌های آزمایشی ارشد و دکتری

آزمون‌های آزمایشی ارشد و دکتری

کتابهای کنکور مهندسی مواد

کتابهای کنکور مهندسی مواد

کتاب‌های تخصصی مهندسی مواد و متالورژی

کتاب‌های تخصصی مهندسی مواد و متالورژی

دوره‌های آمادگی ورود به بازار کار

دوره‌های آمادگی ورود به بازار کار

آموزش نرم‌افزارهای<br>مهندسی مواد و مکانیک

آموزش نرم‌افزارهای
مهندسی مواد و مکانیک

پذیره نویسی موفق صندوق طلا در بورس کالا

طلا

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

علیرضا ناصرپور مدیر توسعه بازار مشتقه بورس کالای ایران با اعلام این خبر گفت: امروز شنبه ماه پذیره نویسی ۱۰ میلیارد تومانی اولین صندوق کالایی بازار سرمایه کشور به نام صندوق سرمایه‌گذاری پشتوانه طلای لوتوس که دارایی آن گواهی سپرده سکه طلا و اوراق مشتقه مبتنی بر سکه طلاست در بورس کالای ایران آغاز شد.

وی افزود: در اولین روز از پذیره نویسی صندوق سرمایه‌گذاری پشتوانه طلای لوتوس، استقبال بسیاری خوبی از پذیره نویسی آن صورت گرفت و در اولین روز ۸۰ درصد معادل ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار واحد از سوی خریداران حقیقی و حقوقی پذیره نویسی شد.
ناصرپور تصریح کرد : پذیره نویسی صندوق سرمایه‌گذاری پشتوانه طلای لوتوس در روزهای آینده از ساعات ۹ تا ۱۵:۳۰ از طریق کارگزاری‌های عضو بورس کالای ایران و همچنین از طریق سیستم معاملات آنلاین نیز ادامه داشته و تا سقف ۱۰۰ میلیارد تومان قابل پذیره نویسی است.

مدیر توسعه بازار مشتقه، صندوق سرمایه‌گذاری پشتوانه طلای لوتوس که از نوع صندوق‌های قابل معامله است، در بورس کالای ایران فعالیت خواهد کرد و بعد از پایان پذیره نویسی و اخذ مجوز از سازمان بورس راه اندازی خواهد شد.
تأمین سرمایه لوتوس پارسیان مدیر و بازارگردان صندوق سرمایه‌گذاری پشتوانه طلا بوده و فعالیت صندوق تحت نظارت حسابرس، متولی و سازمان بورس و اوراق بهادار انجام می‌شود.

تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران در معاملات اولین روز هفته معامله ۲۴ هزار و ۳۵۱ تن انواع محصول را تجربه کرد.

به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بورس کالای ایران، طی این روز و در تالار مذکور،۸ هزار و ۲۹۰ تن وکیوم باتوم، یک هزار و ۷۷۰ تن مواد پلیمری، ۸ هزار و ۸۹۰ تن مواد شیمیایی، ۲ هزار و ۴۰۱ تن قیر، ۳ هزار تن لوب کات و ۱۰۰ تن گوگرد گرانوله داد و ستد شد.

تالار محصولات کشاورزی نیز در این روز شاهد فروش ۲۵۰ تن ذرت دانه ای، ۵۰۰ تن روغن خام ، ۴هزار و ۱۰۰ تن شکر سفید، ۷ هزار ۲۷۷ تن جو دامی و ۳ هزار و ۵۰۰ تن گندم خوراکی بود.

همچنین تالار صادراتی بورس کالای ایران نیز در معاملات روز ۲۰ خرداد ماه داد و ستد ۱۹ هزار و ۳۶۰ تن قیر را تجربه کرد.

معامله بیش از ۲۸۲ هزار تن محصول در یک هفته

در دومین هفته خرداد ماه بالغ بر ۲۸۲ هزار و ۷۳۶ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۵ هزار و ۵۲۶ میلیارد ریال در بورس کالای ایران داد و ستد شد.

هفته گذشته در تالار محصولات صنعتی و معدنی، ۸۲ هزار و ۳۰۸ تن انواع کالا به ارزش ۲ هزار و ۷۹ میلیارد ریال داد و ستد شد. طی هفته گذشته و در تالار مذکور ۸۰ هزار و ۳۲۸ تن فولاد، یک هزار و ۹۸۰ تن آلومینیوم، ۴ کیلو گرم شمش طلا از سوی مشتریان خریداری شد.

همچنین در هفته معاملاتی گذشته در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی، بیش از ۱۴۸ هزار و ۲۱۹ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۲ هزار و ۸۵۶ میلیارد ریال به فروش رسید.

در این تالار، ۲۱ هزار و ۴۳۲ تن قیر، ۴۳ هزار و ۵۱۱ تن مواد پلیمری، ۴۴ هزار و ۸۱۰ تن وکیوم باتوم، ۱۲ هزار تن لوب کات، ۲۳ هزار و ۶۱۱ تن مواد شیمیایی، یک هزار و ۸۰۰ تن گوگرد، یک هزار و ۳۵ تن روغن و همچنین ۲۰ تن آرگون خریداری شد.

تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران نیز در هفته دوم خرداد ماه معامله ۵۱ هزار و ۹۸۴ تن انواع کالا به ارزش ۵۸۸ میلیارد ریال را مشاهده کرد؛ این تالار با داد و ستد ۲۱ هزار و ۷۵۰ تن گندم، ۶ هزار و ۶۷۵ تن شکر سفید، یک هزار و ۵۰۰ تن روغن خام ، ۹۰۰ تن ذرت و ۲۱ هزار و ۱۵۹ تن جو دامی را تجربه کرد.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید