نمایشگاه سنگ، معادن و صنایع وابسته در اصفهان افتتاح شد

سنگ،معدن

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

این نمایشگاه با حضور ۱۱۰ شرکت مطرح داخلی و خارجی به مدت چهار روز در چهار سالن نمایشگاهی با ۹ هزار مترمربع فضای سرپوشیده و باز برگزار می شود.

در این دوره از نمایشگاه سنگ، شرکت کنندگانی از استان های مرکزی، فارس، خراسان رضوی، تهران و اصفهان و ۳۰ شرکت از کشورهای چین، ایتالیا، اسپانیا و پرتغال حضور دارند.

شرکت کنندگان داخلی در زمینه انواع سنگ های فرآوری شده ساختمانی، صادراتی، عمرانی، تزیینی، تجهیزات و ماشین آلات، ابزار آلات سنگبری و فرآوری، معادن سنگ و تکنولوژی استخراج، تجهیزات و ماشین آلات سنگبری، خدمات و صنایع وابسته (حمل و نقل، لوازم و قطعات یدکی، تعمیر و نگهداری تجهیزات و ماشین آلات وابسته) فعالیت دارند.

مراکز علمی و تحقیقاتی، انجمن ها، نشریات تخصصی و مراکز بازرگانی نیز ازدیگر شرکت کنندگان دراین نمایشگاه هستند.

شرکت کنندگان خارجی نیز به ارائه انواع سنگ های طبیعی و مصنوعی، ابزار برش، صیقل، رزین، پولیش و تجهیزات مرتبط در این نمایشگاه می پردازند.

افزایش متراژ غرفه های شرکت های خارجی نسبت به سال های گذشته وحضورمستقیم چندین دانشگاه از جمله دانشگاه صنعتی اصفهان از نقاط قوت سیزدهمین دوره از نمایشگاه سنگ است.

ساعات برگزاری این نمایشگاه، ۱۶ تا ۲۲ است.
در نشست هم اندیشی که پیش از افتتاح این نمایشگاه با حضور مسئولان داخلی و نمایندگان شرکت های خارجی برگزار شد، نماینده ‘ هلدینگ IMM ‘ ایتالیا گفت: تفاهمنامه ای که در سال ۲۰۱۶ بین ما و اتاق بازرگانی اصفهان منعقد شد، آغازی برای انجام فعالیت هایی برای پیشبرد اهداف از طریق هم افزایی دو طرف بود که باعث شد در سطح تجارت بین الملل به دستاوردهایی برسیم.

وی افزود: هدف ما از حضور در اصفهان و شرکت در نمایشگاه ها این است که با یک دید واقع گرایانه به همکاری خود با اصفهانی ها ادامه دهیم و با اجرای برنامه های آموزشی کمک کنیم که ایران در بازارهای جهانی به جایگاه واقعی خود دست یابد.

نماینده پاویون چین نیز در این نشست با ابراز رضایت و خرسندی خود و هیات همراه از حضور در نمایشگاه های ایران و اصفهان و همکاری های مشترک دو طرف گفت: نمایندگان کشور چین از سال ۲۰۱۰ در نمایشگاه سنگ اصفهان حضور داشته و این ششمین بار است که در این نمایشگاه شرکت می کنند.

وی اضافه کرد: حضور در این نمایشگاه باعث می شود که هم ما و هم ایرانیان از نیازها و توانمندی های یکدیگر اطلاع یافته و با هم همکاری های مشترک و دو سویه داشته باشیم.

کشور چین با ۲۱ شرکت در ۲۶۰ متر فضای نمایشگاهی و در قالب پاویون این کشور، پاویون ایتالیا نیز شامل ۱۰ شرکت و ۱۲۰ مترمربع فضای نمایشگاهی و کشورهای اسپانیا و پرتغال نیز هر یک با یک نماینده در نمایشگاه اصفهان حضور دارند.

استان اصفهان دارای ۲۳۰ معدن سنگ و بیش از یکهزار و ۸۰۰ کارخانه فرآوری است و بزرگترین تولیدکننده سنگ های تزیینی در کشور محسوب می شود.

سنگبری های این استان حدود ۵۰ درصد از سنگ فرآوری شده موجود در بازار کشور را تامین می کنند.
ایران با دارا بودن حدود ۲٫۴ میلیارد تُن ذخیره قطعی در انواع سنگ های گرانیتی، مرمریت، تراورتن، مرمر و چینی و کریستال، سهم بسزایی از ذخایر معدنی را بخود اختصاص داده است.

در کشور حدود یکهزار و ۹۵۵ معدن سنگ تزیینی وجود دارد.

 

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید