مهندسی مواد

پکیج های آموزشیبهترین ها برای شما

نرم افزار کلمکس Clemex Vision آنالیز تصاویر متالوگرافی

نرم افزار کلمکس Clemex Vision

آنالیز تصاویر ریزساختاری مواد

Clemex

شرح :

در یک کلام نرم افزار Clemex Vision برنامه ایست برای آنالیز عکس ها. این نرم افزار قابلیت های بسیار زیاد و جالبی برای کار آنالیز تصاویر در اختیار کاربر می گذارد و در هر رشته ای که با میکروسکوپ و عکس سروکار داشته باشیم کاربرد دارد، مانند علوم آزمایشگاهی، پزشکی و متالوگرافی.

از قابلیت های کلی این نرم افزار تطابق با انواع میکروسکپ ها، دوربین ها و اسکنرهاست که باعث می شود بتوان بدون اسکیل گذاری نتایج دقیق و حقیقی بدست آورد. در ضمن کلمکس دارای این ویژگیست که به طور اتوماتیک کار هایی را که برای آن تعریف شده دنبال کند. به عنوان مثال شما می توانید در طول روز نمونه های زیادی از چدن را زیر میکروسکپ قرار داده و از نرم افزار بخواهید کارهایی مانند محاسبه درصد حجمی گرافیک، فاصله ذرات، نسبت ابعادی آن ها و ده ها محاسبه دیگر را انجام دهد و پس انجام مقایسه هایی بین نمونه ها، نتایج مورد نظر شما را چاپ نماید. از آنجا که چنین عملیاتی وقت گیر می باشد،نرم افزار می تواند بدون کمک شما و در ساعات غیر کاری مانند شب ها این کارها را انجام دهد. چنین قابلیتی می تواند در مراکزی مانند آزمایشگاه های خون نیز مورد استفاده فراوانی داشته باشد.

آشنایی بیشتر با این نرم افزار در اینجا

 

آموزش نصب :

 ابتدا کلیه پارت ها را دانلود و سپس بر روی پارت ۱ کلیک نموده و extract نمایید بدینصورت کلیه پارت ها از حالت فشرده خارج می گردند جهت اکسترکت می توانید از نرم افزار winrar استفاده نمایید .

توجه کنید این نرم افزار فقط در ویندوز XP اجرا می شود، پیشنهاد می گردد که ویندوز XP مجازی نصب کنید جهت این امر ” آموزش نصب XP مجازی ” را در جستجوگر گوگل سرچ کنید.

بعد از نصب نرم افزار محتویات پوشه ای که از حالت zip خارج کرده اید را روی یک سی دی رایت کنید و در dvdرام قرار دهید. یا اینکه با استفاده از نرم افزارهای ساخت درایور مجازی، از محتویات این پوشه image گرفته و با نرم افزار vritual clone drive انرا mount نمایید.

برای این نرم افزار کرکی ارائه نشده و بنابراین تا ۶۰ روز فعال خواهد بود. پس از آن با حذف و نصب مجدد این ۶۰ روز تمدید می شوند (یا اینکه تاریخ سیستم خود را به ۵۹ روز قبل بازگردانید)

رمز فایل فشرده :

www.iran-mavad.com

رمز تمامی فایل ها www.iran-mavad.com با حروف کوچک است.

زکات علم نشر آن است. حضرت علی (ع)

شما نیز می توانید مستندات علمی اعم از مقاله ، فیلم ، گزارش ، تحقیق و پژوهش ، کتاب الکترونیک خود را برای ما ارسال کنید تا با ذکر نام شریفتان از وبسایت ایران مواد منتشر گردد .

فایل خود را ارسال کنید

دیدگاه کاربران ۱۰دیدگاه

 • محمدرضاسه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴

  متاسفانه نیاز به شماره سریال دارد

  پاسخ
  • حسين يعقوبيسه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴

   بعد از نصب نرم افزار می تواند 60 روز ازین نسخه استفاده فرمایید و پس از آن تاریخ ویندوز را به 60 روز عقب تر باز گردانده و مجدداً استفاده کنید .

   پاسخ
  • سالارسه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴

   یه فایل سریال تو پوشه ش هست

   پاسخ
 • اميرسه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴

  بلي

  پاسخ
 • اميرسه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴

  شماره سريال ميخواد ونيست توپوشه

  پاسخ
 • sinaسه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴

  dadash ramzo mige eshtebahe,ham 123 zadam ham 321

  پاسخ
 • محمدرضاسه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴

  ۲۰۰۰-SBSJYY-V5DZYVE
  با سلام سریال نرم افزار هست.
  اما شماره ۲۰۰۰ در سمت چپ شماره سریال قرار دارد

  پاسخ
 • رضاسه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴

  نرم افزار دیگری هست که کار همین نرم افزار رو بکنه؟ اخه این فقط رو ویندوز xp نصب میشه و قدیمیه.

  پاسخ
  • حسين يعقوبيسه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴

   نرم افزار IMAGE J که در سایت ایران مواد هم موجوده.

   پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید