از بهمن هم میشه قبول شد

بهره برداری از نخستین واحد نیمه صنعتی تولید پیگمنت تیتانیوم در نیمه دوم سال

ax-ceramic2

به گزارش گروه صنعت ایران مواد؛

مرادعلی منظری توکلی با اعلام این خبر، افزود : طرح تولید نیمه صنعتی (پایلوت) پیگمنت تیتانیوم با روش الکترودیالیز از جمله طرح های ارزش آفرین ایمیدرو به شمار می رود که مطالعات پژوهشی آن با همکاری شرکت اکو اتم ارمنستان اجرایی شده و اکنون آزمایش های راه اندازی آن انجام شده است.
وی ادامه داد: هزینه ساخت این واحد حدود 2 میلیون و 40 هزار یورو است که فناوری آن بین ایمیدرو و شرکت اکو اتم مشترک است.
منظری توکلی گفت: ایمیدرو برای دستیابی به تکمیل زنجیره ارزش محصولات و ذخایر قابل توجه اکسید تیتانیوم در منطقه کهنوج، اجرای طرح احداث کارخانه های «کنسانتره اکسید تیتانیوم» با ظرفیت 130 هزار تن در سال و «سرباره اکسید تیتانیوم» با ظرفیت 70 هزار تن را در دستور کار قرار داده است.
وی ادامه داد: اکنون با انتخاب مشاور مادر داخلی در کنار مشاور ذیصلاح خارجی، اسناد مناقصه تهیه شده و مناقصه های مربوطه به انجام رسیده است. همچنین، پیمانکار بخش سرباره مشخص شده، تجهیز کارگاه انجام شده و قرارداد به زودی منعقد می شود. پیمانکار بخش کنسانتره نیز انتخاب شده است.
مجری طرح تولید تیتانیوم کهنوج خاطرنشان کرد: اعتبار طرح صنعتی حدود 5 هزار میلیارد ریال تخمین زده شده و از طریق اوراق مشارکت تامین می شود.
منظری توکلی  تصریح کرد : با بهره برداری از این طرح، برای400 نفر اشتغال مستقیم ایجاد خواهد شد. همچنین، برنامه ریزی برای انجام مطالعات درباره امکان استحصال سایر عناصر و محصولات جنبی در دست انجام است.
به گفته وی، معدن تیتانیوم کهنوج، 150 میلیون تن ذخیره قطعی و 400 میلیون تن ذخیره احتمالی دارد.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید