مهندسی مواد

پکیج های آموزشیبهترین ها برای شما

نحوه ساخت شیشه‌ های فوق نازک – How Ultra Thin Glass Is Made

شیشه‌ های فوق نازک

نحوه ساخت شیشه‌ های فوق نازک – How Ultra Thin Glass Is Made

این شیشه با قدرت انعطاف بالایی که دارد می تواند به شکل لوله ای با شعاع ۲ اینچ درآید. فرآیند صنعتی تولید این شیشه بسیار شبیه فرآیند ساخت کاغذ روزنامه است.

شیشه بیدی طی فرآیند رول به رول ساخته می شود و مواد تشکیل دهنده آن در دمایی بیش از ۵۰۰ درجه سانتی گراد به عمل می آیند و به شکل استوانه بیرون می آیند نتیجه این فرآیند رونمایی یک ورق شیشه ای انعطاف پذیر و ضد خراش است که ضخامت آن ۱۰۰ میکرون و به نازکی یک ورقه کاغذی است .

با قابلیت پیچ و تاب خوردن بالای این شیشه نوآوری جدیدی از کتاب های الکترونیکی را خواهیم دید که در این کتاب ها به جای استفاده از ورق کاغذی از ورق شیشه ای استفاده می شود. در تولید عکس ها شیشه بیدی آن قدر توانایی انعطاف دارد که بتواند به لوله ای با شعاع ۲ اینچ تبدیل شود و کیفیت ورقه های پی دی اف نشان می دهد که شیشه بیدی قبل از این که بخواهد فشار قابل توجهی را تحمل کند می تواند به شعاع ۵ سانتی‌متر خم شود و نشکند. تا زمانی که این محصول وارد بازار شود،

در ویدئوی زیر گوشه ای نحوه ساخت این نوع شیشه ها را میتوانید مشاهده کنید.

زکات علم نشر آن است. حضرت علی (ع)

شما نیز می توانید مستندات علمی اعم از مقاله ، فیلم ، گزارش ، تحقیق و پژوهش ، کتاب الکترونیک خود را برای ما ارسال کنید تا با ذکر نام شریفتان از وبسایت ایران مواد منتشر گردد .

فایل خود را ارسال کنید

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید