میزان تولید زغالسنگ به ۶۷ سال پیش برگشت

زغال سنگ

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

وب سایت BP Global که سالانه گزارش آماری انرژی جهان را ارائه می دهد در گزارش اخیر خود از کاهش تولید جهانی زغالسنگ به سه میلیارد و ۶۵۴میلیون و ۶۰۰ هزار تن یعنی به کمترین میزان از سال ۱۹۵۰ خبر داد.

کاهش ۱۹ درصدی تولید زغالسنگ در امریکا و ۷٫۹درصدی در چین از دلایل افت تولید جهانی ذکر شده است.

کاهش ۱٫۷ مصرف و نقش انرژی های نو

مصرف زغالسنگ برای دومین سال متوالی کاهش یافت به طوری که به اندازه مصرف سال ۱۹۷۰ یا ۴۷ سال پیش رسید. همچنین کاهش ۱٫۷ درصدی زغالسنگ سهم این ماده معدنی را در تولید برق در جهان به ۲۸٫۱ کاهش داد تا به کمترین میزان از سال ۲۰۰۴ برسد.

کاهش ۸٫۸درصدی و ۱٫۶درصدی مصرف این ماده معدنی در امریکا و چین منجر به افت مصرف جهانی زغالسنگ شد.

در گزارشی از مرکز اطلاعات انرژی امریکا (EIA)، مصرف زغالسنگ این کشور در سال گذشته میلادی ۶۷۷ میلیون تن اعلام شده که کمترین میزان مصرف از سال ۱۹۸۴ است.

گزارش سالانه BP تحت عنوان”بررسی آماری انرژی جهان”نشان می دهد که میزان تغییر در بازار جهانی انرژی با افت قیمت گاز طبیعی و منابع تجدیدپذیر همچون باد و خورشید نقش زغالسنگ در تولید برق به طور قابل توجهی کاهش یافته است.

وب سایت ماینینگ نیز در گزارشی از کاهش معادل ۳۳٫۴میلیون تن نفت در تقاضای زغالسنگ در امریکا طی سال گذشته میلادی خبر داد. در حالی که روند مصرف این ماده معدنی در جهان رو به کاهش بوده ، طی سال ۲۰۱۶ مصرف زغالسنگ در ایران با ۴٫۳درصد افزایش به ۱٫۷میلیون تن رسید.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید