مهندسی مواد

پکیج های آموزشیبهترین ها برای شما

مقدمه ای بر مهندسی و علم مواد ویرایش نهم ( Callister )

مقدمه ای بر مهندسی و علم مواد ویرایش نهم ( Callister )

Materials Science and Engineering

 An Introduction

material science callister

 

شرح : 

مقدمه ای بر مهندسی و علم مواد ( Callister ) : یکی از معروف ترین کتب مهندسی مواد در دنیا کتاب کالیستر است که مناسب ترین منبع برای دروس این رشته است. کتاب علم مواد کلیستر مانند کتاب اونر یکی از منابع معتبر علم مواد برای دانشجویان مهندسی مکانیک و مهندسی متالورژی در سراسر جهان می باشد. محور اصلي علم و مهندسي مواد را مي توان در ۴ وجهي علم و مهندسي مواد خلاصه كرد . بطور كلي ۴ محور اصلي علم ومهندسي مواد عبارتند از: فرايند، ساختار، خواص، كارآيي . در واقع علم و مهندسي مواد ارتباط اين ۴ عنصر را جستجو و بررسي مي كند. در علم و مهندسي مواد به اين نكته توجه مي شود كه اغلب خواص مواد علاوه بر تركيب شيميايي به ساختار دروني آن ها نيز بستگي دارد . در واقع با اطلاع از ترکيب شيميايي يک آلياژ نمي توان در مورد خواص آن اظهار نظر قطعي کرد زيرا بايد مشخصات ساختاري آن نيز مشخص باشد. به طور خلاصه، ساختار يك ماده به نحوه ي چينش اجزاي دروني آن مرتبط است. این کتاب دارای 22 فصل می باشد که شامل مباحثی چون ساختارهای کریستالی، نفوذ، دیاگرام های فازی ، ساختار سرامیک ها، پلیمرها، کامپوزیت ها و همچنین خوردگی فلزات و خصوصیات الکتریکی،حرارتی ومغناطیسی مواد و … می باشد براساس موفقیت فوق‌العاده هشت ویرایش پرفروش گذشته، ویرایش نهم کتاب “مهندسی و علم مواد” به توسعه درک دانشجو از سه نوع اولیه مواد (فلز، سرامیک و پلیمر) و کامپوزیت‌ها،‌ همچنین روابط موجود میان عناصر ساختاری مواد و خواص آنها؛ ادامه می‌دهد.
این منبع شامل شبیه‌سازی‌ها و انیمیشن‌های تعاملی است که یادگیری مفاهیم کلیدی در علم و مهندسی مواد را توسعه می‌دهد و علاوه بر این، شامل یک پایگاه داده جامع خاصیت مواد می‌باشد.

قالب بندی : PDF
تعداد صفحات :992
حجم :‌ 33MB

 

لینک دانلود

لینک کمکی

 مشاهده مطالب مرتبط

 

 

 

 

 

زکات علم نشر آن است. حضرت علی (ع)

شما نیز می توانید مستندات علمی اعم از مقاله ، فیلم ، گزارش ، تحقیق و پژوهش ، کتاب الکترونیک خود را برای ما ارسال کنید تا با ذکر نام شریفتان از وبسایت ایران مواد منتشر گردد .

فایل خود را ارسال کنید

دیدگاه کاربران ۱دیدگاه

  • mehranدوشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۴

    خواهشا خل المسایل ویرایش نهم رو قرار بدهید

    پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید