مهندسی مواد

پکیج های آموزشیبهترین ها برای شما

هندبوک مخلوط های پلیمری Polymer Blends Handbook

مخلوط های پلیمری

مخلوط های پلیمری

هندبوک مخلوط های پلیمری 

 Polymer Blends Handbook

Leszek A. Utracki , Charles A. Wilkie

مخلوط های پلیمری از اختلاط فیزیکی دو یا چند پلیمر با یا بدون ایجاد پیوند شیمیایی بین آن ها بوجود می آیند  . از دلایل ایجاد مخلوط های پلیمری می توان به این نکته اشاره کرد که پلیمر های موجود هیچ کدام به تنهایی قابلیت کاربردی لازم را دارا نبودند . از این رو محققان دسته ی جدیدی از مواد تحت عنوان مخلوط های پلیمری را معرفی کردند .

هدف از ایجاد مخلوط های پلیمری محصولاتی با هزینه های اقتصادی کم و خواص منحر به فرد می باشد . از دیگر دلایل ساخت می توان به  تولید موادی با خواص کلی بهینه شده با هزینه های کم ، استفاده مجدد از ضایعات پلاستیکی خانگی و صنعتی ،  انعطاف پذیری واحد تولیدی فرآیند پذیری بهتر ، یکنواختی محصول و ضایعات کم و سرعت زیاد تولید و تنظیم ترکیب و خواص آلیاژ براساس نیاز مشتری اشاره کرد .

مخلوط های پلیمری از جنبه کاربردی در صنایعی مانند خودرو سازی ، پزشکی ، الکتریکی و الکترونیکی و بسته بندی کاربرد دارند .

فرآیند های اختلاط  پلیمر ها سبب افزایش کاربرد پلاستیک ها به عنوان جایگزینی مناسب برای فلزات و کوپلیمر ها در صنعت خودرو سازی شده است . این افزایش چشمگیر به خاطر مزایای آن ها از جمله استحکام خوب ، وزن کم ، مقاومت در دماهای پایین ، چاپ پذیری ، مقاومت حرارتی و قیمت پایین است .  متداول ترین کاربرد مخلوط های پلیمری در بسته بندی شامل فیلم ها ، ظروف ، درب بطری و جعبه ها و صندوق های حمل و نقل می شود . در حوزه الکتریکی و الکترونیکی مخلوط های پلیمری در مواردی چون روشنایی ، مصرق سنج (کنتور) ، جعبه های الکتریکی ، ترانس های ایمنی در خطوط انرژی ، شناساگر های دود یا مونو اکسید کربن کاربرد دارند . مخلوط سازی پلیمر گران قیمت پلی یورتان با پلی وینیل کلراید که ارزان تر است ماده مناسبی را برای استفاده در مصارف پزشکی تولید می کند که شفافیت ، استحکام ، مقاومت سایشی و پایداری حرارتی خوبی دارد .

رمز تمامی فایل ها www.iran-mavad.com با حروف کوچک است.

زکات علم نشر آن است. حضرت علی (ع)

شما نیز می توانید مستندات علمی اعم از مقاله ، فیلم ، گزارش ، تحقیق و پژوهش ، کتاب الکترونیک خود را برای ما ارسال کنید تا با ذکر نام شریفتان از وبسایت ایران مواد منتشر گردد .

فایل خود را ارسال کنید

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید