مهندسی مواد

پکیج های آموزشیبهترین ها برای شما

مجتمع فولاد سازی بردسیر نیمه اول سال ۹۶ به بهره برداری می رسد

ax-foolad1

به گزارش گروه صنعت ایران مواد؛

مدیر مجتمع احیا و فولاد سازی بردسیر با اشاره به اینکه در تجهیز کارخانه از بهترین برندهای روز دنیا استفاده شده است گفت: کارخانه فولاد مجتمع فولاد سازی بردسیر نیمه اول سال ۹۶ به بهره برداری می رسد.مجید فیض بخشیان امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ظرفیت فولادسازی بردسیر سالانه ۸۰۰ هزار تن است و امکان توسعه آن تا یک میلیون تن نیز وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه این پروژه در سال ۱۳۹۰ کلنگ زنی شده و عملیات اجرایی آن شروع شده است گفت: مجتمع بردسیر در دو بخش احیا و فولاد سازی تولید دارد که ظرفیت واحد احیاء نیز سالانه ۸۰۰ هزار تن در سال است.
مدیر مجتمع احیا و فولاد سازی بردسیر با بیان اینکه واحد احیا از سال ۹۲ در مجتمع بردسیر راه اندازی شده و تولید خود را شروع کرده است افزود: این مجتمع متعلق به شرکت فولاد سیرجان ایرانیان و یکی از شرکت های هلدینگ خاورمیانه (میدکو) است.
فیض بخشیان با اشاره به اینکه تمام سعی این شرکت استفاده از نیروهای بومی منطقه است خاطر نشان کرد: با راه اندازی فولاد سازی برای حدود هزار نفر اشتغال زایی می شود.
وی با بیان اینکه تقریبا روزانه بین ۳ هزار تا ۳ هزار و ۵۰۰ تن گندله وارد کارخانه می شود گفت: برای حمل و نقل، قطعه سازی و سایر موارد نیز اشتغالزایی زیادی صورت می گیرد و قطعا تحولی در منطقه ایجاد می شود.
مدیر مجتمع احیا و فولاد سازی بردسیر با اشاره به اینکه در حال حاضر تولید مجتمع آهن اسفنجی است افزود: بهترین آهن اسفنجی کشور در این مجتمع تولید می شود و در زمینه صادرات هم به برخی کشورهای منطقه نیز صادرات آهن اسفنجی داشته ایم تا اینکه به مرحله تولید شمش فولاد برسیم.
وی بزرگترین مزیت مجتمع فولادسازی بردسیر و در مجموع هلدینگ خاورمیانه را داشتن زنجیره تولید از معدن تا شمش فولاد دانست و اظهار داشت: این موضوع اهمیت زیادی دارد و در بحث رقابت یک مزیت است.
مدیر مجتمع احیا و فولاد سازی بردسیر با اشاره به اینکه در تجهیز کارخانه از بهترین برندهای روز دنیا استفاده شده است گفت: کارخانه فولاد مجتمع فولاد سازی بردسیر نیمه اول سال ۹۶ به بهره برداری می رسد.

زکات علم نشر آن است. حضرت علی (ع)

شما نیز می توانید مستندات علمی اعم از مقاله ، فیلم ، گزارش ، تحقیق و پژوهش ، کتاب الکترونیک خود را برای ما ارسال کنید تا با ذکر نام شریفتان از وبسایت ایران مواد منتشر گردد .

فایل خود را ارسال کنید

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید