مجتمع فولاد سازی بردسیر نیمه اول سال ۹۶ به بهره برداری می رسد

ax-foolad1

به گزارش گروه صنعت ایران مواد؛

مدیر مجتمع احیا و فولاد سازی بردسیر با اشاره به اینکه در تجهیز کارخانه از بهترین برندهای روز دنیا استفاده شده است گفت: کارخانه فولاد مجتمع فولاد سازی بردسیر نیمه اول سال ۹۶ به بهره برداری می رسد.مجید فیض بخشیان امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ظرفیت فولادسازی بردسیر سالانه ۸۰۰ هزار تن است و امکان توسعه آن تا یک میلیون تن نیز وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه این پروژه در سال ۱۳۹۰ کلنگ زنی شده و عملیات اجرایی آن شروع شده است گفت: مجتمع بردسیر در دو بخش احیا و فولاد سازی تولید دارد که ظرفیت واحد احیاء نیز سالانه ۸۰۰ هزار تن در سال است.
مدیر مجتمع احیا و فولاد سازی بردسیر با بیان اینکه واحد احیا از سال ۹۲ در مجتمع بردسیر راه اندازی شده و تولید خود را شروع کرده است افزود: این مجتمع متعلق به شرکت فولاد سیرجان ایرانیان و یکی از شرکت های هلدینگ خاورمیانه (میدکو) است.
فیض بخشیان با اشاره به اینکه تمام سعی این شرکت استفاده از نیروهای بومی منطقه است خاطر نشان کرد: با راه اندازی فولاد سازی برای حدود هزار نفر اشتغال زایی می شود.
وی با بیان اینکه تقریبا روزانه بین ۳ هزار تا ۳ هزار و ۵۰۰ تن گندله وارد کارخانه می شود گفت: برای حمل و نقل، قطعه سازی و سایر موارد نیز اشتغالزایی زیادی صورت می گیرد و قطعا تحولی در منطقه ایجاد می شود.
مدیر مجتمع احیا و فولاد سازی بردسیر با اشاره به اینکه در حال حاضر تولید مجتمع آهن اسفنجی است افزود: بهترین آهن اسفنجی کشور در این مجتمع تولید می شود و در زمینه صادرات هم به برخی کشورهای منطقه نیز صادرات آهن اسفنجی داشته ایم تا اینکه به مرحله تولید شمش فولاد برسیم.
وی بزرگترین مزیت مجتمع فولادسازی بردسیر و در مجموع هلدینگ خاورمیانه را داشتن زنجیره تولید از معدن تا شمش فولاد دانست و اظهار داشت: این موضوع اهمیت زیادی دارد و در بحث رقابت یک مزیت است.
مدیر مجتمع احیا و فولاد سازی بردسیر با اشاره به اینکه در تجهیز کارخانه از بهترین برندهای روز دنیا استفاده شده است گفت: کارخانه فولاد مجتمع فولاد سازی بردسیر نیمه اول سال ۹۶ به بهره برداری می رسد.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید