مهندسی مواد

پکیج های آموزشیبهترین ها برای شما

مازاد اندک عرضه مس در ۲۰۱۷

مس

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

وقفه‌های تولیدی دو معدن از بزرگ‌ترین معادن جهان در اوایل سال جاری، تنها تأثیر اندکی بر رشد قیمت مس داشت و افزایش حجم قراضه در بازار، شکاف میان عرضه و تقاضا را به‌طور نسبی پر کرد. به نظر می‌رسد که این امر در بهبود عملکرد تولید معادن در نیمه دوم سال‌ جاری، تأثیرگذار باشد.

اعتصابات کارگری بزرگ‌ترین معدن جهان؛ یعنی معدن اسکوندیدای شیلی و سایر وقفه‌های تولیدی، ابتدا منجر به ایجاد جوی منفی در زمینه کسری مس بازار ساختمان و انتقال برق شد که به رشد قیمت انجامید. بر خلاف پیش‌بینی تحلیل‌گران رویترز از بازار مس در ژانویه سال جاری که مازاد ۸۰هزار تنی مس را برآورد کرده بودند، پیش‌بینی ماه آوریل دال بر کسری ۱۷هزار تنی مس بود.

با این وجود، برخی تحلیل‌گران معتقدند که عرضه در بازار سال جاری به اندازه کافی صورت خواهد گرفت و سال ۲۰۱۷ با اندک مازاد مس روبه‌رو خواهد شد. به نقل از «کارن نورتون»، تحلیل‌گر GFMS تامسون رویترز، بازار سال ۲۰۱۷ مس با مازاد عرضه بسیار اندکی روبه‌رو خواهد شد. در ابتدای سال جاری تا اواسط فوریه، مبنای قیمت مس براساس بورس فلزات لندن حدود ۱۲درصد افزایش داشت و به اوج ۶هزار و ۲۰۴ دلار بر تنی رسید که منجر به نگرانی سرمایه‌گذاران نسبت به افزایش عرضه شد. نمودار زیر، برآورد سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ و پیش‌بینی مازاد عرضه سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ را نشان می‌دهد. این پیش‌بینی‌ها توسط بخش تامسون رویترز GFMS انجام شده است

زکات علم نشر آن است. حضرت علی (ع)

شما نیز می توانید مستندات علمی اعم از مقاله ، فیلم ، گزارش ، تحقیق و پژوهش ، کتاب الکترونیک خود را برای ما ارسال کنید تا با ذکر نام شریفتان از وبسایت ایران مواد منتشر گردد .

فایل خود را ارسال کنید

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید