از بهمن هم میشه قبول شد

قیمت آلومینیوم جهانی ۷ درصد افزایش یافت

آلومینیوم

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

تنها در سه روز معاملاتی قیمت آلومینیوم جهانی به دلیل تحریم دومین شرکت بزرگ تولید کننده آلومینیوم جهان توسط آمریکا ۷ درصد افزایش یافت.

امروز در بازار بورس لندن قیمت آلومینیوم افزایش یافت و به بیشترین میزان ۵ هفته گذشته رسید. افزایش قیمت آلومینیوم در بازار لندن به دلیل تحریم آمریکا بر دومین شرکت بزرگ تولیدکننده آلومینیوم جهان است.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

آمریکا شرکت «روسال» دومین شرکت بزرگ جهان در تولید آلومینیوم متعلق به روسیه را تحریم کرد. آمریکا در ادامه تحریم‌ها علیه روسیه این شرکت بزرگ روسی را تحریم کرده است. شرکت روسال یک شرکت زنجیره‌ای است و زمانی به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده آلومینیـوم در جهان بود اما در سال‌ ۲۰۱۵گروه صنعتی هنگ‌کیائو چین از این شرکت سبقت گرفت.

در حال حاضر شرکت روسال روسیه ۹ درصد تولید آلومینیـوم و ۹ درصد آلومینای جهان را در اختیار دارد. این شرکت در ۱۹ کشور جهان و ۵ قاره فعالیت می‌کند و ۷۲ هزار کارمند دارد.

بر اساس گزارش رویترز، قیمت آلومینیـوم در بازار بورس لندن طی سه روز معاملاتی گذشته ۶.۹ درصد افزایش یافته است.

بر اساس گمرک چین، بازار داخلی چین به افزایش عرضه بسیار حساس است و در سال ۲۰۱۷ چین تنها ۱۴ هزار و ۶۳۱ تن آلومینیـوم اولیه از روسیه وارد کرد و در حال حاضر روسیه به عنوان بزرگ‌ترین تأمین‌کننده آلومینیـوم جهان مطرح می‌شود.

همچنین آمارهای سه ماهه بازار بورس لندن حاکی از آن است که ارزش این فلز ۴ دهم درصد رشد داشته و هر تن به قیمت ۲۱۴۸ دلار معامله شده است. این رقم رشد ۴.۸ درصدی را نسبت به معاملات جلسه قبل نشان می‌دهد و بزرگ‌ترین افزایش روزانه از نوامبر ۲۰۱۹ به حساب می‌آید.

کارشناسان پیش‌بینی کردند که قرارداد آتی این فلز احتمال رشد یک درصدی داشته باشد.

همچنین قیمت مس هم در بازار بورس لندن افزایش ۸ دهم درصدی داشته و هر تن از این فلز به قیمت ۶۸۸۶ دلار معامله شد که نسبت به روز گذشته رشد ۹ دهم درصدی داشته است، البته در بورس شانگهای این رشد ۱.۲ درصد بوده است.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید