مهندسی مواد

پکیج های آموزشیبهترین ها برای شما

فولاد ایران قابل رقابت با بهترین فولادسازهای جهان

فولاد

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

رسول احمدزاده مدیر عامل فولاد میانه با بیان اینکه کارخانه احیای مستقیم با تکنولوژی ایرانی پِرِد در نوبت افتتاح است افزود:کارخانه تولید آهن اسفنجی میانه با هدف تامین خوراک کارخانه های فولادی احداث و به تازگی وارد مدار تولید شده است.

وی با بیان اینکه تست گرم واحد احیای مستقیم، خرداد سال جاری انجام شد و پس از ۷۰ روز به نتایج قابل قبولی دست یافته ایم، اظهار کرد: در اجرای قسمت‌های مختلف این پروژه از جمله سیویل و ساخت تجهیزات سعی شد، با ایجاد کارگاه‌های ساخت و تجهیز و آماده‌سازی از توانمندی نیروهای بومی استفاده شود.

کارخانه فولاد میانه که در آستانه افتتاح است، گندله حاصل از سنگ آهن را از طریق عملیات احیا و با روش تکنولوژی پِرِد (PERED) که یک روش ایرانی است، به آهن اسفنجی تبدیل می‌کند. کارخانه فولاد میانه به عنوان یکی از طرح هایی یاد می شود که باعث جلوگیری از خروج ارز و اشتغال‌زایی در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی شد. این طرح پس از احیای مستقیم شادگان،‌ دومین کارخانه با تکنولوژی ایرانی است.
کارفرمای این پروژه سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) است.

زکات علم نشر آن است. حضرت علی (ع)

شما نیز می توانید مستندات علمی اعم از مقاله ، فیلم ، گزارش ، تحقیق و پژوهش ، کتاب الکترونیک خود را برای ما ارسال کنید تا با ذکر نام شریفتان از وبسایت ایران مواد منتشر گردد .

فایل خود را ارسال کنید

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید