از بهمن هم میشه قبول شد

فروش و حمل نخستین محموله شمش فولاد چادرملو

فولاد

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

بر اساس این گزارش کارخانه چادرملو که بهمن ماه سال گذشته بهره برداری آزمایشی خود را در مجتمع صنعتی اردکان آغاز کرد از اردیبهشت ماه امسال با خروج اولین شمش فولاد عملاً به جمع واحدهای تولید فولاد کشور پیوست . در این واحدهای تولیدی، سالیانه ۱ میلیون تن ، قابل ارتقاء تا۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تن فولاد تولید می شود .

برای ساخت این واحد فولادی از آخرین فناوری روز دنیا استفاده شده که ویژگی آن برخورداری از روش ( هات شارژ ) برای تولید شمش فولاد است . در این روش آهن اسفنجی پیش از سرد شدن و با دمای ۶۰۰ درجه مستقیماً وارد کوره های ذوب در کارخانه فولاد می شود و در نتیجه موجب صرفه جویی ۳۰ درصدی مصرف برق و ۴۳ درصدی مصرف آب می گردد.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

گفتنی است واحد احیای مستقیم این مجتمع در مجاورت کارخانه فولاد در حال ساخت است که انتظار می رود تا پایان سال جاری ساخت آن به پایان برسد . با آغاز بکار این واحد ، سالانه ۱ میلیون و ۵۵۰ هزار تن آهن اسفنجینیز در مجتمع صنعتی چادرملو واقع در اردکان یزد تولید می گردد.

چادرملو برای اجرایاین دو واحد بالغ بر ۱۸ هزارو ۳۷۲ میلیارد ریال سرمایه گذاری کرده است.

همچنین کارخانه نورد سرمد ابرکوه بعنوان آخرین مرحله حمل شمش فولاد که اخیراً افتتاح شد، از جمله واحدهای مشارکتی است که ۶۵ در سهام آن متعلق شرکت چادرملو است. مجتمع آهن و فولاد سرمد ابرکوه مشتمل بر یک کارخانه نورد به ظرفیت سالانه ۵۰۰ هزار تن انواع میلگرد و کارخانه فولادسازی به ظرفیت سالانه ۶۰۰ هزار تن شمش فولاد است که در زمینی به مساحت ۱۵۰ هکتار پایه گذاری شده است .
برای ساخت تجهیز و راه اندازی کارخانه نورد فولاد سرمد بالغ بر ۴ هزارو ۵۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

بدین ترتیب با تکمیل شدن زنجیره تولید، فرآیند فولاد سازی در شرکت معدنی و صنعتی چادرملو از مرحله تولید سنگ آهن تا مقاطع فولادی تماماً در واحد های تحت پوشش چادرملو انجام می شود .

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید