فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایتالیا در بخش معدن استان مرکزی

معدن

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

«محمدرضا نعمتی» مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری مرکزی در حاشیه جلسه‌ای که با حضور معاون استاندار، رئیس خانه صنعت و معدن و سرمایه‌گذاران ایتالیایی در راستای بررسی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بخش معدن استان مرکزی برگزار شد، اظهار کرد: براساس برنامه‌ریزی قبلی جلسه سرمایه‌گذاری خارجی با یک شرکت ایتالیایی برگزار شد.

وی با بیان این‌که این بررسی‌ها در راستای سرمایه‌گذاری در حوزه ماشین‌آلات معدنی انجام می‌شود، افزود: این شرکت سازنده ماشین آلات معدنی در ایتالیاست و مقرر شد که به جای واردات این ماشین‌ها به استان با مشارکت این شرکت و با استفاده از امکانات و کارخانجات استان، نسبت به سرمایه‌گذاری جهت ساخت این ماشین‌آلات در استان اقدام شود.

نعمتی گفت: جلسه امروز بیشتر برای آشنایی با فرصت‌ها و امکانات استان و تولیدات سنگ و بازارهای سنگ انجام شد و ما همه حمایت‌هایی که دولت می‌تواند در اختیار سرمایه‌گذاران خارجی قرار دهد تبیین کردیم و مقرر شد این هیئت اطلاعات یاد شده را با مدیران این شرکت در ایتالیا در میان بگذارند و در جلسات بعدی با آمادگی بیشتری جهت تصمیم‌گیری در جلسات حضور پیدا کنند.

وی گفت: با توجه به ظرفیت‌های معدنی استان، نزدیک به ۶۳ درصد تراورتن کشور در استان تولید می‌شود و وجود بیش از ۵۰۰ واحد تولید سنگ باعث می‌شود که سرمایه‌گذاران جهت حضور در استان اقدام کنند.

مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری مرکزی یادآور شد: بعد از برجام میزان حضور سرمایه‌گذاران خارجی در استان بسیار بالا رفته و جهت بازدید از فرصت‌های موجود در استان حضور پیدا می‌کنند و برخی حتی در مراحل انعقاد قرارداد بوده و حتی تا احداث کارخانه هم پیش رفته‌اند.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید