مهندسی مواد

پکیج های آموزشیبهترین ها برای شما

عیوب ریخته گری تحت فشار آلومینیم Al Diecast defects

عیوب ریخته گری آلومینیم

عیوب ریخته گری آلومینیم

عیوب ریخته گری تحت فشار آلومینیم Al Diecast defects

Die Cast یا ریخته گری تحت فشار عبارت است از روش تولید قطعه از طریق فلز مذاب و تحت فشار به Al Diecast defects درون قالب که پس از بسته شدن قالب ٬ مواد مذاب به داخل یک نوع پمپ یا سیستم تزریق هدایت شود سپس در حالیکه پیستون پمپ مواد مذاب را با سرعت از طریق سیستم تغذیه قالب به داخل حفره می فرستد ٬ هوای داخل حفره از طریق سوراخهای هواکش خارج می شود . این پمپ در بعضی از دستگاه ها دارای درجه حرارت محیط و در برخی دیگر دارای درجه حرارت مذاب می باشد .

از ابتدای قرن ۲۰ کاربرد قطعات ریخته گری آلومینیوم رشد خود را آغاز نمود اولین محصولات آلومینیوم مختص به وسایل آشپزخانه و قطعات تزئینی بود بعد از جنگ جهانی دوم رشد سریعی در صنعت ریخته گری آلومینیوم بوقوع پیوست و علت اصلی آن نسبت وزن / استحکام عالی آلیاژهای AL بود.

از سال ۱۹۴۵ به دلیل توسعه صنایع ریخته گری تزریقی ٬ میزان مصرف و کاربرد آلومینیوم ریختگی شدیدا افزایش پیدا نمود و بیشترین آن در صنایع اتومبیل سازی بود بخصوص در کشورهایی مثل ژاپن سرعت رشد مصرف آلیاژهای AL به صورت صعودی رو به افزایش بوده است که از طریق مواد آلومینیوم می تواند وزن اتومبیل را کاهش دهند.

مقاله ی عیوب ریخته گری آلومینیم آماده شده است که میتوانید در پایین همین صفحه به رایگان آن را دریافت کنید.

 

رمز تمامی فایل ها www.iran-mavad.com با حروف کوچک است.

زکات علم نشر آن است. حضرت علی (ع)

شما نیز می توانید مستندات علمی اعم از مقاله ، فیلم ، گزارش ، تحقیق و پژوهش ، کتاب الکترونیک خود را برای ما ارسال کنید تا با ذکر نام شریفتان از وبسایت ایران مواد منتشر گردد .

فایل خود را ارسال کنید

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید