عرضه ۳۰ هزار تن شمش فولاد خوزستان پشت درهای بورس کالا قفل شد

شمش فولاد خوزستان پشت درهای بورس کالا قفل شدشمش فولاد

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

محمد کشانی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان گفت : این شرکت تقاضای رسمی خود را برای عرضه ۳۰ هزار تن شمش فولاد صبح امروز به بورس کالا اعلام کرد اما به دلیل اختلاف نظر وزارت صمت و بورس کالا بر سر ورود اطلاعات بر روی سامانه بهین یاب هنوز مجوز عرضه را پیدا نکرده ایم.

وی تصریح کرد: قیمت پیشنهادی شمش فولاد خوزستان برای امروز معادل متوسط قیمت عرضه در چهار هفته گذشته یعنی حدود کیلویی ۲۴۳۰ تومان است.

مدیر عامل فولاد خوزستان تصریح کرد : آزادسازی قیمت فولاد به طور قطع به نفع مصرف کننده نهایی خواهد بود. وی در ادامه گفت: انرژی ۸ درصد هزینه های فولاد خوزستان را تشکیل می دهد و درصورت نبود گاز به طور قطع تکنولوژی های تولید فولاد از سمت احیای مستقیم به روش های دیگر تولید فولاد سوق پیدا می کرد.

کشانی خاطرنشان کرد: اینکه آقای سرقینی در نامه آزادسازی قیمت فولاد تصریح کردند که در صورت افزایش ۲۰ درصدی نوسانات قیمت فولاد در بورس در مورد قیمت انرژی و مواد اولیه فولاد سازان برررسی بیشتری صورت می گیرد باید تاکید کنیم که توسعه فولاد در ایران بر مبنای انرژی گاز و سنگ آهن توسعه یافته است و در صورت نبود این مزیت نسبی باید تکنولوژی های تولید فولاد را تغییر دهیم.

آزمون آزمایشی مهندسی مواد 10 مرحله آزمون حضوری در سراسر ایران

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید