طلای جهانی نزدیک به ۱۲۷۰ دلار ثابت مانده است

قیمت طلا

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۱ درصد رشد کرد و به ۱۲۶۷.۷۰ دلار رسید. بهای معاملات این بازار اوایل روز سه‌ شنبه تا سطح ۱۲۷۰.۴۷ دلار صعود کرده بود.

در بازار نیویورک، هر اونس طلا برای تحویل در ژوئن تقریبا تغییری نداشت و در ۱۲۶۷.۷۰ دلار ایستاد.

به گفته جفری هال، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA، ریسک‌های پیرامون نزدیک شدن زمان انتخابات آینده انگلیس، دورنمای انتخابات زودهنگام در ایتالیا و نگرانی‌ها نسبت به بدهی یونان از طلا حمایت کرده است و با اطلاعات زیادی که همچنان در سراسر جهان منتشر می‌شود، انتظار می‌رود تصویر ژئوپلیتیکی در ادامه‌ هفته تیره‌تر شود.

به گفته دنیل هاینس، تحلیلگر گروه بانکی ANZ، تداوم ابهام سیاسی در بازار در حال حاضر به خرید طلا به عنوان دارایی امن کمک کرده است. مطمئنا ضعیف شدن بازارهای سهام نیز بدون تاثیر نبوده، اما تقاضا برای دارایی امن، عامل اصلی رشد قیمت این فلز ارزشمند بوده است.

بر اساس گزارش رویترز، طلا که در شرایط ابهام مالی و سیاسی به سرمایه‌گذاری جایگزین تبدیل می‌شود، از ۹ مه که به رکورد پایین ۱۲۱۳.۸۱ دلار سقوط کرده بود، بیش از ۴ درصد رشد قیمت داشته است.

در بازارهای مالی، نگرانی‌های ژئوپلتیکی نسبت به اروپا بر بازارهای سهام آسیا تاثیر گذاشت و ارزش یورو را تحت فشار قرار داد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد افزایش، به ۱۷.۴۳ دلار رسید. هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری ۰.۳ درصد کاهش یافت و به ۷۹۴.۵۵ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری بدون تغییر ماند و ۹۵۲.۷۰ دلار معامله شد.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید