از بهمن هم میشه قبول شد

طرح کارخانه فولادسازی چابهار با مشارکت کره جنوبی

ax-foolad4

به گزارش گروه صنعت ایران مواد؛

با بیان اینکه این طرح با سرمایه گذاری مشترک ۱٫۶ میلیارد دلاری در دستور کار قرار دارد اظهار داشت: این کارخانه فولادسازی بعد از اخذ مجوزهای لازم با جدیدترین فناوری روز دنیا ساخته خواهد شد.
وی افزود: ورق خط لوله API، ورق نورد سرد و ورق معمول استاندارد محصولات این کارخانه را بعد از بهره برداری تشکیل می دهد.
وی با اشاره به قابلیت های فراوان سیستان وبلوچستان به ویژه بندر اقیانویسی چابهار در بخش های مختلف اقتصادی گفت: این استان به دلیل موقعیت جغرافیایی و سیاسی خاص در منطقه جنوب شرق کشور از ظرفیت های ویژه در زمینه های مختلف سرمایه گذاری از جمله تولید انرژی های پاک و تجدید پذیر، طرح توسعه بندر، طرح های معدنی و صنایع فرآوری و طرح های توسعه ای دیگر از جمله تولید فولاد، پتروشیمی، نفت و گاز، حمل ونقل هوایی، دریایی و گردشگری برخوردار است.
مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری سیستان و بلوچستان ادامه داد: اعضای شرکت اوسیدیا وابسته به وزارت حمل و نقل ژاپن در چند روز اخیر با هدف بررسی زمینه های مشارکت برای توسعه حمل ونقل بنادر ایران، از طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار دیدن کردند و فرصت های سرمایه گذاری در این بندر مهم را مورد بررسی قرار دادند.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به زیرساخت های ایجاد شده جذابیت های سرمایه گذاری برای بخش های خصوصی و دولتی کشورهای خارجی افزایش یافته است.
به گزارش ایرنا، بندر چابهار یکی از چهار راه های اصلی کریدور جنوبی تجارت جهانی محسوب می شود به طوری که این بندر به دلیل موقعیت راهبردی خود و دستیابی به آب های آزاد بین المللی جایگاه ویژه ای در مبادلات بین ایران و سایر نقاط منطقه دارد.
چابهار نسبت به سایر نقاط ساحلی ایران مزیت های خاص خود را دارد به طوری که آب های عمیق در خلیج آن شرایط پهلوگیری کشتی های بزرگ و ایجاد تاسیسات بندری را فراهم می کند همچنین این بندر مهمترین بندر تجاری خارج از حوضچه خلیج فارس است.
همچنین قرار گرفتن چابهار در یک خلیج، موقعیت بندری ایده آلی برای توسعه فیزیکی در آینده به آن بخشیده است که بسیاری از بنادر دنیا از آن محرومند، سواحل و آب های کرانه دریای عمان به گفته بسیاری از کارشناسان با توجه به محدودیت ها و اتمام سوخت های فسیلی فرصت مناسبی برای استحصال انرژی های نو است.
شهرستان چابهار از توابع استان سیستان و بلوچستان با ۲۶۰ هزار نفر جمعیت از شمال به شهرستان های نیکشهر، قصرقند و سرباز، از شرق به کشور پاکستان، از جنوب به دریای عمان (مکران) و از غرب به بندر کنارک متصل است.
منطقه آزاد و بندر چابهار واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله ۶۴۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید