طرح مشکل صادرات سیمان در شورای صادرات

siman2

به گزارش گروه صنعت ایران مواد؛

محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس‌جمهور در سی امین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان خراسان رضوی اظهار داشت: با توجه به آمار های ارائه شده از ۱۰۰۰ مورد بیکاری از سوی تولیت آستان قدس رضوی و ۵۰۰۰ نفر از سوی استانداری باید دستگاه های اجرایی برای ایجاد اشتغال پایدار حتی اگر خروجی آن به اندازه هزینه های خانوار نباشد توجه کنند.

وی با اشاره به ضرورت ایجاد منشور عملیاتی تحقق اقتصاد مقاومتی در استان خراسان رضوی، تصریح کرد: اهداف باید به دو بخش تحقق اقتصاد مقاومتی و ایجاد اهداف کمی روشن و قابل دسترس برای دولت یازدهم باشد زیرا چیزی تا انتهای عمر این دولت باقی نمانده و توجه ویژه به پروژه های اقتصاد مقاومتی قابل بهره برداری تا انتهای عمر دولت باید داشته باشیم.

معاون اجرایی رئیس جمهور در خصوص مشکل صادرات به تاجیکستان و ترکمنستان نیز بیان داشت: با ایجاد کمیسیون های مشترک و جلسات مشترک با سفیران کشورهای تاجیکستان و ترکمنستان به این موضوع باید رسیدگی شود.

وی با اشاره به گزارش شورای هماهنگی بانک های استان خراسان رضوی افزود: علاوه بر اینکه تقویت منابع ثابت بانک ها اهمیت دارد اما توجه ویژه ی به منابع آزادی داریم که دولت برای رونق صنایع در اختیار بانک ها قرار داده است .

شریعتمداری ادامه داد: در دستگاه های استان باید سیاست های اقتصادی غیر بانکی در دستور کار قرار گیرد و با استفاده از بازار سرمایه و مشارکت خزانه کمیسیون توسعه بازار پولی و مالی را با نگاهی علمی تامین منابع استانی را مقدمه سازی کنید.

وی افزود: تسهلات ارائه شده نسبت به منابعی که در اختیار بانک ها قرار گرفته مطلوب نیست و نسبت مصارف به منابع بانکی را مطلوب ارزیابی نمی شود.

معاون اجرایی رئیس جمهور خاطرنشان کرد: مشکل صادرات سیمان در شورای صادرات مطرح می شود تا راهکاری برای این مشکل ملی اتخاذ شود.

وی در انتها به اهمیت نظرسنجی مردمی از پروژه های اجرا شده تاکید کرد و افزود: پس از اجرای پروژه ها دستگاه های متخصص در ارزیابی و نظرسنجی رضایت مردمی باید همراه با گزارش های انجام پروژه ها ارائه شود.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید