صنعت کاشی نیازمند ارتقای کیفی و ظاهری است

kashi

به گزارش گروه صنعت ایران مواد به نقل از نماینده اتاق بازرگانی استان یزد:

محمدرضا مازار اتابکی  در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی استان یزد با اشاره به اینکه کاشی و سرامیک استان یزد هم در زمینه کیفیت و هم در زمینه نوع طرح با ضعف روبرو است، اظهار داشت: علاوه بر اینکه ما باید کیفیت را بالا ببریم، باید اقدام به خلق طرحهای مناسب و جدید متناسب با نیاز روز جهان کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در این زمینه و برای توسعه روابط تجاری استان یزد در زمینه کاشی و سرامیک با خارج از کشور، مشتری خارجی به یزد آوردیم و بعد از مدتی ارتباط‌گیری با کارخانه ها و تولید کنندگان کاشی و سرامیک استان، توانستیم با یکی از تولیدکنندگان به توافق دست پیدا کنیم.

نماینده اتاق بازرگانی استان یزد ادامه داد: با وجود اینکه توافق بین خریدار خارجی و تولیدکننده یزدی حاصل شده بود، در زمینه طرح با مشکل مواجه بودیم و خریدار به مدت دو هفته در یزد مستقر شد تا طرح مد نظرش را طراحی و برای تولید در اختیار کارخانه قرار داد.

اتباکی تصریح با بیان این مطلب که کارخانه‌های کاشی در کشور وجود دارند که با توجه به بازار خوبشان و تولید بر اساس سفارش، یک هزار متر هم انبار ندارند، گفت: این در حالی است که ما در استانمان کارخانه‌هایی داریم که انبارهایشان کاملا پر است و جای دپو کاشی جدید ندارند.

وی با تاکید بر اینکه ما باید هم طرح و هم کیفیت کاشی و سرامیک استان یزد را ارتقا ببخشیم، عنوان کرد: برای رونق بخشیدن به صادرات سه اصل کیفیت، قیمت و سهل‌الوصول بودن را نباید فراموش کنیم

نماینده اتاق بازرگانی استان یزد افزود: در بحث کیفیت پایین محصولات یا دانش روز در تولید وجود ندارد یا کمتر به آن توجه می‌شود، در زمینه قیمت هم اکثر کالاهای ما در مقایسه با کالاهای مشابه خارجی قیمتی بالاتر و بیشتر دارند.

اتابکی گفت: عدم وجود تکنولوژی جدید و تاسیس واحدهای مشابه بیش از نیاز در یک صنعت از جمله مواردی است که سبب بالا رفتن قیمت تمام شده می‌شود.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید