صنعت فولاد پاکستان چشم به حمایت ایران و چین

ax-foolad3

به گزارش گروه صنعت ایران مواد؛

محمد زُبیر’ رئیس کمیته خصوصی سازی پاکستان روز گذشته با حضور در کمیسیون امور اقتصاد و دارایی مجلس سنای پاکستان، اعلام کرد درصورتی که بخش های خصوصی پاکستانی تمایلی به خرید مجتمع تولید فولاد پاکستان (Pakistan steel Mills) نداشته باشند، گزینه دیگر این است که این مجتمع بزرک به شرکت های ایرانی یا چینی اجاره داده شود تا دولت بتواند از این طریق، درآمدی از این مجمع بزرگ صنعتی کسب کند.
به گفته رئیس کمیته خصوصی سازی پاکستان، مجتع فولاد پاکستان تا کنون بیش از دو میلیارد دلار ضرر روی دست دولت گذاشته و کسی هم حاضر نیست مسئولیت اداره این مجتمع بزرگ را برعهده بگیرد و مانع از ادامه روند زیان دهی این شرکت شود بنابراین دولت به دنبال انجام اصلاحات اساسی برای ادامه فعالیت این مجتمع بزرگ است.
این مسئول پاکستانی همچنین گفت که دولت مرکزی پاکستان به دولت ایالتی سند پیشنهاد کرد که مسئولیت اداره این مجتمع بزرگ را برعهده بگیرد اما پاسخی از سوی مسئولان دولت ایالت سند دریافت نشد.
مجتمع فولاد پاکستان که در کراچی واقع شده است، از ظرفیت تولید فولاد و آهن تا پنج میلیون تن برخوردار است. این مجتمع صنعتی بیش از ۱۵ هزار نفر کارگر دارد.
این کارخانه در دهه ۱۹۷۰ با همکاری شوروی سابق در پاکستان احداث شده است.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید