از بهمن هم میشه قبول شد

صعود سنگ‌آهن در بازار چین

سنگ آهن

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

بهای معاملات آتی سنگ آهن چین روز دوشنبه در دومین روز گشایش معاملات بازار این کشور به روی سرمایه‌گذاران خارجی، افزایش یافت. بهای معاملات سنگ‌آهن برای تحویل در سپتامبر ۱/ ۱ درصد رشد کرد و به ۷۴/ ۷۴ دلار در هر تن رسید.

به گفته گو منگ، تحلیلگر شرکت «اورینت فیوچرز»، تقاضای پایین‌دستی در حال‌حاضر بسیار قوی مانده، زیرا پایگاه‌های ساخت و ساز تلاش می‌کنند پیش از آغاز فصل بارندگی در ژوئن، تا جای ممکن پروژه‌هایشان را به سرانجام برسانند.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

طبق آمار نرخ استفاده در کارخانه‌های فولادسازی هفته گذشته روند صعودی داشت و تا چهارم مه، ۲۴/ ۱ درصد نسبت به هفته پیش از آن افزایش یافت و به ۹۲/ ۶۸ درصد رسید که بالاترین میزان از اواسط نوامبر بود.

سنگ‌آهن پس از نفت، دومین بازار کالایی در چین است که به روی سرمایه‌گذاران خارجی گشوده شده است.شرکت‌های بزرگی مانند گلنکور، ترافیگورا و کارگیل پیش از این از طریق واحدهایی که در چین به ثبت رسیده‌اند در معاملات آتی دالیان فعالیت داشتند.

طبق آمار  سنگ‌آهن دپو‌شده در بنادر چین هفته گذشته ۰۸/ ۱ میلیون تن افزایش یافت و به ۱۶/ ۱۶۰ میلیون تن رسید. بر‌خلاف نفت، طلا و مس که قیمت‌هایشان در بازارهای لندن و نیویورک تعیین می‌شود، سنگ‌آهن یکی از معدود کالاهایی است که قیمت‌گذاری جهانی آن بر مبنای بازار چین است.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید