صدور ۴۰ پروانه بهره‌برداری از معادن قم

معدن

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

احمد ذاکری امروز با اشاره به عملکرد سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم در طول چهار سال گذشته، اظهار کرد: بیش از ۷۲۰ میلیون دلار صادرات غیرنفتی به ۳۸ کشور مختلف، تجلیل از ۴۰ صادر کننده نمونه و برگزاری ۹۰ نمایشگاه داخلی با هدف معرفی تولیدات استان از جمله اقدامات صورت گرفته است.

وی با اشاره به صدور هزار و ۹۷۰ مجوز تاسیس و توسعه واحدهای صنعتی در استان قم گفت: در این راستا با پیش‌بینی ایجاد اشتغال ۴۳هزار نفر مبلغ ۸۷ هزار و ۳۴۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری صورت گرفت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم از راه اندازی ۵۸۰ واحد جدید صنعتی در طول چهار سال گذشته خبر داد و بیان کرد: در این راستا ۱۲ هزار و ۳۴ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری صورت گرفت و برای ۷ هزار و ۲۰۰ نفر اشتغال ایجاد شد.

ذاکری معرفی ۶ هزار و ۹۰۰ نفر از قالیبافان استان قم به بیمه تامین اجتماعی را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: ۷۲۰ نفر از قالیبافان استان نیز به بانک‌های عامل برای دریافت تسهیلات‌ معرفی شدند.
وی با بیان اینکه بیش از ۵۰۰هزار مورد بازرسی از واحدهای صنفی در این مدت صورت گرفت، عنوان کرد: در بازرسی‌های صورت گرفته ۷۰ هزار مورد تخلف کشف و به ۲۵ هزار مورد شکایت مردمی رسیدگی شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم به اجرای طرح پایش تمام واحدهای تولیدی استان اشاره و تصریح کرد: اطلاعات تمام این واحدها جمع‌آوری شده و عارضه‌یابی بیش از ۲هزار واحد صنعتی صورت گرفته است.

ذاکری همچنین از تشکیل ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با طرح بیش از ۴۰۰ مصوبه خبر داد و گفت: تا کنون بیش از ۲۰۰ مصوبه از مجموعه ۴۰۰ مصوبه در مورد ۲۶۰ واحد صنعتی به اجرا درآمده است.
وی از پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی خبر داد و بیان کرد: بیش از ۲هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال به ۲۰۰ واحد تولیدی در قالب تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی پرداخت شده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم، عملیات شروع تهیه نقشه‌های زمین شناسی را مورد اشاره قرار داد و گفت: با اجرایی شدن طرح ژئوفیزیک هوایی استان به نتایج مهمی دست یافتیم که مهمترین این نتایج، مشخص شدن ۱۷ محدوده دارای ظرفیت معدنی است.

ذاکری با بیان اینکه در طول چهار سال گذشته ۴۰ پروانه بهره‌ برداری از معادن قم صادر شد، خاطرنشان کرد: در بخش معدن با ظرفیت بهره‌برداری ۱۰ میلیون تن در سال و اشتغال ۲۰۰ نفر مبلغ ۶۲ میلیارد ریال سرمایه گذاری شد.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید