از بهمن هم میشه قبول شد

صادرات محصولات تولیدی گل گهر سیرجان ۲۵ درصد افزایش یافته است

madan3

به گزارش گروه صنعت ایران مواد؛

مدیرعامل مجتمع معدنی و صنعتی گل گهر شهرستان سیرجان با بیان اینکه صادرات محصولات این شرکت نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد افزایش یافته است گفت: در این زمینه ۹۵ میلیون دلار صادرات داشته ایم و امیدواریم این میزان به ۱۵۰ میلیون دلار افزایش یابد.ناصر تقی زاده روز دوشنبه در آئین افتتاح کارخانه گندله سازی شماره ۲ و مجموعه ورزشی شرکت معدنی و صنعتی گل گهر سیرجان افزود: بومی سازی و کمک به تجهیزات ساخت داخل یکی از گام های۱۰ گانه مجتمع گل گهر برای تحقق اقتصاد مقاومتی بوده است.
وی اظهار کرد: اهمیت دادن به نظام بهره وری نیز برای تحقق اقتصاد مقاومتی پیش بینی شده که در این راستا بهره وری در این مجموعه صنعتی معدنی از ۱۶ هزار تن به ۲۲ هزار و ۹۰۶ تن رسیده است.
وی ادامه داد: گام نخست افزایش تولید است که در این راستا مجموع تولیدات شرکت گل گهر در سال های گذشته ۲۰ تا ۲۱ درصد افزایش تولید داشته است.
وی با اشاره به اینکه در ۶ ماه نخست سال جاری ۵۶ درصد برنامه ها در مجتمع گل گهر افزایش داشته است گفت: میزان تولید کنسانتره نیز نسبت به سال گذشته ۱۷ درصد و نسبت به سال ۹۳ نیز ۳۵ درصد رشد داشته است.
تقی زاده اظهار کرد: در حوزه تولید گندله نیز با برنامه پیش
نرفته ایم و با راه اندازی کارخانه گندله شماره ۲ گل گهر امیدواریم به هفت میلیون تن تولید در سال دست یابیم.
وی بیان کرد: در ۲۰ روز کاری این کارخانه به ۸۰ درصد تولید اسمی رسیده ایم و امیدواریم به ظرفیت تولید هفت میلیون تن در سال دست یابیم.
وی افزایش فروش را یکی دیگر از گام های ۱۰گانه اقتصاد مقاومتی مجموعه گل گهر دانست و گفت: فروش امسال نسبت به سال گذشته در این مجموعه ۳۳ درصد افزایش یافته است.
تقی زاده گفت: در زمینه مسئولیت های اجتماعی گل گهر امروز شاهد افتتاح مجموعه ورزشی گل گهر بوده ایم و سعی شده در ورزش پایه این شهرستان سرمایه گذاری مناسبی داشته باشیم.
وی ادامه داد: در همکاری متقابل با وزارت نیرو قرار شده ۲۰ میلیارد تومان برای تصفیه خانه آب در این شهرستان از سوی گل گهر سیرجان پرداخت شود.
وی یادآور شد: مجموعه گل گهر سیرجان برای احداث بیمارستان، خط آهن سیرجان – کرمان و سایر کارها آمادگی دارد.
مدیرعامل مجتمع معدنی و صنعتی گل گهر با اشاره به اینکه ۹ هزار و ۲۶۸ نفر در این مجموعه مشغول به کار هستند ادامه داد: سعی شده با افزایش تولید، کیفیت محصولات نیز ارتقا یابد.
وی افزود: اصلی ترین موضوع کنونی در این مجموعه انتقال آب از خلیج فارس است و این را باید به واحدهای مختلف ابلاغ کنیم.
تقی زاده ادامه داد: برای اجرای این پروژه به هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که باید با تشکیل سندیکا برای تامین منابع مالی مورد نیاز این پروژه تامین شود.
وی اظهار کرد: حجم سرمایه گذاری انجام شده در مجتمع گل گهر سیرجان ۲۲ هزار میلیارد تومان است و در این رابطه نیازمند به کمک های بانکی هستیم.
وی از گل گهر به عنوان شرکتی سودده یاد کرد و گفت: شرکت، این سود را پیش خور کرده و برای سه یا چهار سال آینده این سود برنامه ریزی و پروژه تعریف کرده ایم.
تقی زاده بر توسعه حمل و نقل ریلی و جاده ای نیز در شهرستان سیرجان تاکید کرد.
وی خطاب به معاون اول رئیس جمهوری ادامه داد: شما موجب افتخار مملکت و مردم شهیدپرور کشور و شهرستان سیرجان هستید و توجه جنابعالی به صنعت و معدن روحیه ای برای کارکنان مجموعه گل گهر سیرجان است.
مدیرعامل مجتمع معدنی و صنعتی گل گهر سیرجان از حمایت های استاندار کرمان نیز تقدیر کرد و افزود: در این مجموعه ۱۰ گام برای تحقق اقتصاد مقاومتی تعریف شده است.
کارخانه گندله سازی شماره ۲ شرکت معدنی و صنعتی گل گهر سیرجان با ظرفیت تولید پنج میلیون تن گندله امروز – دوشنبه – با حضور معاون اول رئیس جمهوری در این شهرستان به بهره برداری رسید.
چهار هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال به صورت ریالی و ۱۰۳ میلیون یورو برای احداث این کارخانه سرمایه گذاری شده است و با افتتاح آن برای ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۲ هزار نفر به صورت غیر مستقیم اشتغالزایی می شود.
معاون اول رئیس جمهوری امروز (دوشنبه) در آغاز سفر ۲ روزه به استان کرمان به منظور افتتاح چند طرح بزرگ اقتصادی و عمرانی وارد شهرستان سیرجان شد و مورد استقبال استاندار و جمعی از مسئولان استان قرار گرفت.
مجموعه ورزشی گل گهر نیز امروز با حضور جهانگیری در سیرجان افتتاح شد.
وزرای صنعت، معدن و تجارت، ورزش و جوانان، نیرو، جهاد کشاورزی، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ، معاون سازمان برنامه و بودجه و برخی معاونان وزرا در این سفر ۲ روزه اسحاق جهانگیری را همراهی می کنند.
سفر به شهرستان های جنوب استان کرمان و افتتاح طرح های مختلف و شرکت در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان از دیگر برنامه های سفر ۲ روزه معاون اول رئیس جمهوری به استان کرمان است.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید