مهندسی مواد

پکیج های آموزشیبهترین ها برای شما

شناسائی ۱۰ محدوده امید بخش فلزی در استان آذربایجان غربی

معدن

جعفر صادق اسکندری رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی با گفت: انجام طرح مطالعاتی، اکتشافی و پی جوئی این پهنه‌ها دربازه زمانی ۳ ساله انجام شد و به نتایج اولیه مطلوبی رسیدیم.

اسکندری افزود: در کل استان دو پهنه جنوب (تکاب – پیرانشهر) و شمال به مساحت ۷ هزار و ۱۶۶ کیلومتر مربع مورد مطالعه قرار گرفت وی اظهار داشت ۳۳۵ کیلومتر مربع منطقه امید بخش نیز شناسائی شده است.

وی تصریح کرد: در پهنه معدنی جنوب (تکاب – پیرانشهر) که به مساحت ۵ هزار و ۱۸۳ کیلومتر مربع هست مراحل اکتشاف، پی جوئی و شناسایی مواد معدنی موجود انجام شد و در این پهنه ۵ محدوده فلزی امید بخش به جمعا به مساحت ۲۷۳ کیلومتر مربع دارای پتانسیل ذخایر فلزی طلا، نقره و مس محرز گردید.

وی گفت: همچنین در پهنه شمال استان که به مساحت ۱ هزار و ۹۸۳ کیلومتر مربع مورد مطالعه اکتشاف، پی جوئی و شناسایی قرار گرفت که ۵ محدوده امید بخش فلزی در این پهنه جمعا به مساحت ۶۲ کیلومتر مربع دارای پتانسیل ذخایر فلزی طلا، کرومیت، نقره و عناصر نادر خاکی محرز گردید.

وی اظهار داشت: جهت تعیین تکلیف کمیت و کیفیت مواد معدنی مورد شناسایی شده و آغاز مراحل اکتشاف عمومی و تفصیلی در محدوده های مورد نظر بعد از انجام مراحل قانونی در زمان مقتضی انجام خواهد شد.

زکات علم نشر آن است. حضرت علی (ع)

شما نیز می توانید مستندات علمی اعم از مقاله ، فیلم ، گزارش ، تحقیق و پژوهش ، کتاب الکترونیک خود را برای ما ارسال کنید تا با ذکر نام شریفتان از وبسایت ایران مواد منتشر گردد .

فایل خود را ارسال کنید

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید