شرکت های بزرگ سنگ آهن ۲۱.۷ میلیون تن کنسانتره تولید کردند

به گزارش گروه صنعت ایران مواد؛

تولیدکنندگان بزرگ سنگ آهن کشور شامل چادرملو، گل گهر، مرکزی، سنگان، جلال آباد، میشدوان و فلات مرکزی از ابتدای فروردین تا پایان دی ماه، ۲۷ میلیون و ۷۴۰ هزار و ۶۷۳ تن سنگ آهن تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۲۵ میلیون و ۹۰۶ هزار و ۴۸۴ تن بود.

در میان شرکت های تولیدکننده، شرکت «گل گهر» ۱۰ میلیون و ۲۳۵ هزار و ۸۰۷ تن، «چادرملو» ۷ میلیون و ۹۵۹ هزار و ۶۹۴ تن، «مرکزی» ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار و ۳۹۸ تن، «سنگان» ۳ میلیون و ۸ هزار و ۷۸۷ تن، «جلال آباد» ۶۳۴ هزار و ۵۱۵ تن، «فلات مرکزی» ۵۸۳ هزار و ۲۷۹ تن و «میشدوان» ۴۱۸ هزار و ۱۹۳ تن تولید کردند.

رشد تولید کنسانتره
همچنین طی مدت یاد شده از ابتدای فروردین تا پایان دی ماه، ۲۱ میلیون و ۷۴۲ هزار و ۸۹۷ تن کنسانتره سنگ آهن تولید شد که در مقایسه با میزان تولید مدت مشابه سال گذشته (۲۱ میلیون و ۳۲۳ هزار و ۱۳۵ تن)، ۲ درصد رشد نشان می دهد. از این میزان، شرکت های «گل گهر» ۸ میلیون و ۶۵۹ هزار و ۸۹۹ تن، «چادرملو» ۷ میلیون و ۲۸۸ هزار و ۴۹۱ تن، «سنگ آهن مرکزی» ۳ میلیون و ۶۹ هزار و ۴۸۹ تن، «توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه» یک میلیون و ۹۸۶ هزار و ۸۱ تن و «سنگان» ۷۳۸ هزار و ۹۳۷ تن کنسانتره سنگ آهن تولید کردند.

بنا به این گزارش، ۷ شرکت بزرگ معدنی طی ۱۰ ماهه امسال، ۶ میلیون و ۱۰۱ هزار و ۶۱۷ تن سنگ آهن دانه بندی تولید کردند. از این میزان، شرکت سنگان «۲ میلیون و ۱۸۰ هزار و ۹۰۵ تن»، مرکزی «یک میلیون و ۴۸۰ هزار و ۶۳۲ تن»، جلال آباد «۷۶۴ هزار و ۵۴۴ تن»، فلات مرکزی «۴۹۷ هزار و ۳۰۸ تن»، میشدوان «۴۰۱ هزار و ۹۶۶ تن» سیرجان (۲) ۲۴۱ هزار و ۱۸۷ تن و چادرملو ۵۱۷ هزار و ۹۷۵ تن، گل گهر ۱۷ هزار و ۱۰۰ تن تولید کرده است.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید