پکیج های آموزشیبهترین ها برای شما

سیمان یکی از عمده محصولات صادراتی خراسان رضوی

siman2

به گزارش گروه صنعت ایران مواد؛

مسعود عاطفی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در نخستین روز از شروع صادرات فولاد از گمرک شهرک صنعتی خیام ۴۳۶ هزار و ۱۶۰ کیلوگرم فولاد به ارزش ۱۵۲ هزار و ۶۵۶ دلار با دستگاه ۱۸ کامیون به کشورهای افغانستان و ترکمنستان صادر شد.
وی ادامه داد: با هدف رفع دیوانسالاری اداری و تسهیل روند صادرات و واردات کالا تاکنون واحد ارزیاب گمرک در شهرک صنعتی خیام نیشابور و شهرک صنعتی توس مستقر شده است.
ناظر گمرکات خراسان رضوی گفت: بر این اساس به جای اینکه افراد به گمرک مشهد و سپس گمرک نیشابور مراجعه کنند، فرآیند تشریفات گمرکی را در محل شهرک صنعتی انجام می دهند که این مهم در کاهش هزینه و کاهش زمان بسیار موثر بوده است.

خراسان رضوی پنج گمرک در لطف آباد، سرخس، باجگیران، دوغارون و مشهد و دو بازارچه مرزی در تایباد واقع در مرز افغانستان و باجگیران در مرز ترکمنستان دارد.
کشورهای هدف صادراتی خراسان رضوی به ترتیب افغانستان، ترکمنستان، تاجیکستان و کشورهای آسیای میانه هستند. سیمان، مواد غذایی و زعفران عمده ترین کالاهای صادراتی این استان را تشکیل می دهند.

 

سوالی دارید ؟تست

منبع ایران مواد

زکات علم نشر آن است. حضرت علی (ع)

شما نیز می توانید مستندات علمی اعم از مقاله ، فیلم ، گزارش ، تحقیق و پژوهش ، کتاب الکترونیک خود را برای ما ارسال کنید تا با ذکر نام شریفتان از وبسایت ایران مواد منتشر گردد .

فایل خود را ارسال کنید

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید