“سیمان سپا سبز” رو نمایی شد

به گزارش گروه صنعت ایران مواد؛

محمد اسعدی عصر دیروز در آیین افتتاحیه و رونمایی از محصول جدید شرکت سیمان سپاهان، “سیمان سپا سبز” اظهار داشت: ظرفیت اسمی تولید سیمان کشور قبل از انقلاب ۱۳ میلیون تن و اکنون سالیانه ۸۰ میلیون تن است.

وی با اشاره به اینکه سرانه مصرف سیمان قبل از انقلاب ۲۲۰ کیلوگرم به ازای یک نفر در سال بوده است، افزود: اکنون این مقدار به ۶۵۰ کیلوگرم در سال رسیده است.

مدیرعامل شرکت سیمان سپاهان با بیان اینکه سال گذشته بالغ بر ۴.۱ درصد کل سیمان تولیدی جهان ( ۱۶۸ میلیون تن) توسط کشورمان صادر شد، تصریح کرد: در همین راستا سهم کشورمان از تجارت جهانی سیمان ۹.۵ درصد بود و سال ۹۳ و ۹۴ کشورمان بالاترین میزان صادرات را در جهان داشت.

وی با اشاره به اینکه شرکت سیمان سپاهان بالغ بر ۵ نوع سیمان تولید می‌کند، خاطرنشان کرد: امروز در راستای استراتژی همیشگی سیمان سپاهان که جلب رضایت مشتری، تولید محصول مورد نیاز مشتری و نوآوری و حرکت در مسیر تکنولوژی روز دنیاست گام برمی‌د‌اریم.

اسعدی با اشاره به اینکه در سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۴.۱ میلیارد تن سیمان در جهان تولید شد، بیان کرد: بتن که از سیمان تولید می‌شود بعد از آب بیشترین مصرف را در دنیا داشته و در همین راستا چین با ۲.۳ میلیارد تن بیشترین تولید سیمان جهان را داشته و کشورمان نیز رتبه چهارم را به خود اختصاص داد.

وی با بیان اینکه سیمان سرباره و سپا سبز جزء سیمان‌های آمیخته است، گفت: در سال‌های گذشته سیمان سپاهان نیز سیمان سرباره با تکنولوژی قدیمی تولید می‌کرد اما اکنون با سرمایه‌گذاری ۴۰ میلیارد تومانی سیمان سرباره به بازار عرضه می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت سیمان سپاهان با اشاره به اینکه در کشورمان تعداد کمی انواع سیمان تولید می‌شود، افزود: در دنیا بالغ بر ۱۰۰ نوع سیمان که بیشتر هم آمیخته هستند تولید می‌شود.

وی تصریح کرد: کشورمان با ظرفیت اسمی ۸۰ میلیون تن چهارمین کشور از نظر ظرفیت نصب شده است ولی در سال ۲۰۱۵ از نظر میزان تولید سیمان رتبه هفتم جهان را کسب کرد.

اسعدی با بیان اینکه ظرفیت اسمی سرانه سیمان هزار و ۲۲ و مصرف سرانه سیمان ۶۵۰ کیلوگرم است، خاطرنشان کرد: صادرات سیمان و کلینکر در سال گذشته ۱۵ میلیون تن و ظرفیت در حال توسعه ۱۲ میلیون تن است، سهم صنعت سیمان در تولید ناخالص داخلی نیز ۰.۷ درصد است.

وی با اشاره به تولید سیمان سرباره به عنوان ویژگی منحصر به فرد سیمان سپاهان گفت: هر میزان که سرباره به سیمان افزوده شود گاز گلخانه‌ای کمتری تولید و طبیعت نیز کمتر تخریب می‌شود.

مدیرعامل شرکت سیمان سپاهان با بیان اینکه آزمایشگاه این شرکت به وسایل روز دنیا مجهز است، تصریح کرد: ما دارای معادن غنی و یکنواخت “مارل” هستیم بنابراین احتیاج به انفجار نداریم که این امر نیز بی‌نظیر است.

وی پیرامون ویژگی‌های “سیمان سپا سبز” افزود: افزایش دوام بتن و مقاومت فشاری بتن در دراز مدت، مناسب جهت بتن‌ریزی‌های حجیم به ویژه در فصول گرم، کاهش خوردگی آرماتور، نفوذپذیری و انبساط بسیار کم، کاهش مصرف انرژی، کاهش آلودگی زیست محیطی و گازهای آلاینده و کاهش بهای تمام شده از جمله این مزایا هستند.

با وجود رکود در کشور حفظ صنعت و کارخانجات هنر می‌خواهد

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم اظهار داشت: با وجود رکود اقتصادی در کشور حفظ این صنعت و کارخانجات هنر می‌خواهد و بدون همکاری کارکنان شرکت‌ها این امر محقق نخواهد شد.

زهرا سعیدی با بیان اینکه شرکت سیمان سپاهان یک زمانی با بحران شدیدی مواجه و از لیست صادرات خارج شده بود، افزود: خوشبختانه با تدابیر و تلاش این دوباره به لیست صادرات افزوده شد.

وی با بیان اینکه از مدیران صنایع می‌خواهیم که در جهت رعایت محیط زیست و ایجاد اشتغال گام بردارند، تصریح کرد: در همین راستا تولید محصول جدید هم بسیار مهم است، اگر صنعتی انعطاف پذیر نباشد بدون شک به ورشکستگی خواهد رسید.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بنده جزء حامیان صنعت در برنامه ششم هستم، خاطرنشان کرد: باید رفاه و معیشت مردم نیز مدنظرمان باشد، این جهادی که در شرایط رکود اقتصادی در حال انجام است کمتر از جهاد در به ثمر نشست پیروزی انقلاب اسلامی نیست، امیدوار هستیم بزرگ‌‌ترین بحران کشور که همان بیکاری است برطرف شود.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید