بازگشت دوباره سیمان باقران به چرخه تولید

siman1

به گزارش گروه صنعت ایران مواد؛

داوود شهرکی عصر روز گذشته در شورای گفت و گوی بخش خصوصی و دولت اظهار داشت: خراسان جنوبی در بخش صنعت رتبه ۲۷ کشوری و در بخش معدن رتبه ۵ کشوری را به خود اختصاص داد که این امر نشان‌دهنده ظرفیت بالای استان است.

وی با بیان اینکه باید صنعت و معدن خراسان جنوبی مورد توجه قرار گیرد افزود: آنچه که در استان بیش از ۶۰ درصد صنایع را تشکیل می دهد صنایع معدنی است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با اشاره به اینکه اقدامات خوبی برای ۳ طرح بزرگ سیمان باقران،  فولاد قاین و کک طبس انجام شده است بیان کرد: امید است تا پایان  امسال به چرخه تولید بر گردند و همچنین کارخانه کک تا پایان سال جاری به تولید آزمایشی نزدیک می شود.

شهرکی به مشکلات واحدهای تولیدی خراسان جنوبی اشاره کرد و تصریح کرد: در سال های تحریم و بعد از آن رکود بازار، این واحد ها مشکلات زیادی را پشت سر گذاشتند و همچنین اجرای اقتصاد مقاومتی به عنوان یکی از راهکارهای رفع مشکلات تولید توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شد که در این راستا اقدامات شایسته ای انجام شده است.

وی با بیان اینکه ارتقای واحدهای تولیدی و کوچک، حمایت ویژه مسئولان از تولید و توجه به بحث صادرات استان از جمله راهکارهای اجرای اقتصاد مقاومتی است خاطرنشان کرد: در راستای حمایت از واحد های تولیدی۳۰۰ واحد اعم از کشاورزی و تولیدی میزان ۱۸۰ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کردند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی یادآور شد: صنعت و معدن خراسان جنوبی عمدتا در بخش خصوصی است  و امید است بخش دولتی برای رفع موانع آنها کمک کند.

شهرکی با اشاره به صادرات ۸ ماهه سال جاری اظهار داشت: در ۸ ماهه امسال سهم صادرات خراسان جنوبی ۲۶ میلیون دلار بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۸ درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه در ۸ ماهه امسال ۶۴۰ میلیون دلار خروجی از استان صورت گرفته است افزود: همچنین موانع بخش خصوصی باید رفع شود و حضور سرمایه گذاران نیز برای رونق صادرات بسیار اهمیت دارد.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید