نانو بتن مقاوم در برابر خوردگی

 نانو بتن مقاوم در برابر خوردگی محققان مرکز رشد دانشگاه آزاد استان هرمزگان با استفاده از نانو سیلیس، بتن مقاوم در برابر فرسایش و خوردگی تولید کردند.

به گزارش گروه صنعت ایران مواد؛

ساخت بتن‌های نانو با مقاومت بالا با استفاده از نانو سیلیس (Colloida Silica) و نانو لوله‌ها از سوی یکی از شرکت‌های دانش بنیان مرکز رشد دانشگاه آزاد استان هرمزگان توسط عماد کمالی اجرایی شد.

نانو سیلیس (Sio2) یک افزودنی فوق پیشرفته بتن و بر اساس تکنولوژی نانو است که برای دستیابی به بتن‌های خاص و توانمند طراحی شده است.

استفاده از نانو سیلیس در بتن ریزی‌های مجاور ساحل دریاها به طور جدی مورد توجه مهندسین ساختمان قرار گرفته است و با توجه به خصوصیات منحصر به فرد این نوع بتن مانند بهبود خواص مکانیکی و افزایش دوام بتن، روند به کارگیری آن در کشورهای پیشرفته رو به افزایش است.

نانو، با حالت غیر کریستالی که به ذرات بی نهایت ریز با قطر نانو می‌دهد، برای استفاده به عنوان یک ماده سیمانی در بتن بسیار مناسب است.

افزودن نانو سیلیس به مخلوط بتن باعث می‌شود سیلیس فعال آن با محلول هیدروکسید کلسیم Ca 2(OH) آزاد موجود در منافذ موئین بتن ترکیب شود و کریستال سیلیکات کلسیم نامحلول تولید شود. این امر موجب تراکم ساختار خمیر سیمان، کاهش نفوذپذیری و افزایش مقاومت بتن خواهد شد.

 

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید