از بهمن هم میشه قبول شد

رکورد تولید آهن اسفنجی در فولاد هرمزگان

آهن اسفنجی

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

به نقل از روابط عمومی فولاد هرمزگان یاسر کیانی افزود : این رکورد در حالی به دست آمد که جهادگران واحد احیا مستقیم فولاد هرمزگان نیزموفق شدند با همکاری گروهی و همدلی هر چه بیشتر سایر واحد ها به رکورد تولید ۷۶ هزار و ۲۱۵ تن مدول A در اردیبهشت ماه دست یابند و تولید این واحد را در یک ماه کاری به بالاتر از ظرفیت اسمی آن رهنمون سازند.

وی ، رکورد قبلی تولید ماهانه آهن اسفنجی در مدول های احیا مستقیم فولاد هرمزگان را مربوط به مهرماه ۹۵ و با تناژ ۱۴۹ هزارو ۸۴۶ تن اعلام کرد وادامه داد: با کسب این رکورد میزان ۱۷۹۲ تن افزایش تولید نسبت به رکورد ماهانه قبلی و یکهزار و ۶۳۸ تن بیشتر از ظرفیت اسمی تولید شد.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

مدیرواحد احیا مستقیم فولاد هرمزگان ، از بهبود فرآیندها، اصلاح روش ها و به کارگیری ظرفیت حداکثری تجهیزات و امکانات موجود توسط همکاران ناحیه و واحدهای پشتیبانی به عنوان مهمترین دلایل دست یابی به این رکورد یاد کرد وافزود: در همین راستا به گونه ای برنامه ریزی شده است تا با استفاده همه ظرفیت های موجود در پایان سال به اهداف استراتژیک شرکت در این بخش دست یابیم.

کیانی، با اشاره به روند موفقیت های واحد احیا مستقیم فولاد هرمزگان خاطر نشان کرد: در سال گذشته نیز واحد احیا با ثبت ۷ رکورد روزانه و ماهانه سالی پر فروغ را پشت سر گذاشت.

وی یاد آور شد: در سال ۱۳۹۵ با تدوین تابلوی اهداف و ترسیم چشم انداز تولید، تمامی تلاش نفرات و ظرفیت تجهیزات برای رسیدن به این اهداف بکار گرفته شد که ثمره آن رسیدن به اهداف تعیین شده کیفی آهن اسفنجی، کاهش میزان مصرف آب، کاهش زمان توقفات اضطراری، کاهش ضریب شدت حوادث و افزایش بهره وری نیروی انسانی در بخش نگهداری و تعمیرات بوده است.

وی تصریح کرد: کمیته تحول ناحیه با اجرای ۱۳ پروژه TQ در قسمت های مختلف واحد موفق به ایجاد ارزش افزودهای افزود بر ۲۲۰ میلیارد ریال شد.

کارخانه بزرگ تولید فولاد بعد از انقلاب، در کنار خلیج فارس در زمینی به مساحت ۹۵ هکتار در ۱۳ کیلومتری غرب شهر بندرعباس و در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس واقع شده است .

فولادهای تولیدی در شرکت فولاد هرمزگان بیشتر فولادهای کربنی برای کاربرد رول و ورق به صورت نورد گرم و سرد است.

شرکت فولاد هرمزگان دارای ظرفیت اسمی ۱٫۵ میلیون تن تختال(اسلب) به ضخامت ۲۰۰ و ۲۵۰ میلی متر، عرض ۹۰۰ تا ۲۰۰۰ میلی متر و طول ۶۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ میلی متر است.

همچنین این شرکت قادر به تولید محصولات میانی از قبیل یک میلیون و ۶۵۰ هزار تن آهن اسفنجی در سال، ۹۰ هزار تن آهک در سال، ۷۵۰۰ نرمال متر مکعب اکسیژن بر ساعت، ۱۸۰۰۰ نرمال متر مکعب بر ساعت نیتروژن و ۱۲۰ نرمال متر مکعب بر ساعت آرگون است.

هم اکنون پنج شرکت بزرگ تولیدکننده فولاد شامل شرکت فولاد جنوب، مجتمع فولاد هرمزگان، مجتمع فولاد کاوه جنوب کیش و شرکت صبا فولاد خلیج فارس با ظرفیت هشت میلیون تن دراین منطقه فعالیت دارند که بخش هایی ازآنها (مرحله نخست) درمجموع به ظرفیت تولید سالانه حدود ۴ میلیون و۸۰۰ هزار تن درحال بهره برداری است .

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید