از بهمن هم میشه قبول شد

رشد ۹ درصدی تولید محصولات فولادی در سال گذشته

فولاد

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

میزان تولید فولاد میانی و محصولات فولادی کشور طی سال ۹۶، به ترتیب ۱۹ و ۹ درصد رشد یافت و در این مدت کل صادرات زنجیره فولاد از ۲/ ۹ میلیون تن عبور کرد. انجمن فولاد ایران در گزارش عملکرد سال گذشته شرکت‌های فولاد‌ساز کشور اعلام کرده از ابتدای فروردین تا پایان اسفند سال گذشته، ۲۱ میلیون و ۸۸۴ هزارتن فولاد میانی از سوی این مجموعه‌ها تولید شده است. این رقم در سال ۹۵معادل ۱۸ میلیون و ۴۶۶ هزار تن بود و نسبت به سال گذشته ۱۹ درصد رشد داشته است.

علاوه بر این طی ۱۲ ماه سال گذشته، ۱۹ میلیون و ۷۷۶ هزار تن انواع محصولات فولادی (کلاف، تیرآهن، ورق عریض، میلگرد، ورق گرم، ورق سرد، ورق پوشش‌دار و…) در کشور تولید شد. میزان تولید این محصولات در سال ۹۵رقم ۱۸ میلیون و ۱۵۱ هزار تن بود. همچنین، از ابتدای فروردین تا پایان اسفند ۹۶، با افزایش ۲۳ درصدی نسبت به سال گذشته (۱۸ میلیون و ۲۹۲ هزار تن)، ۲۲ میلیون و ۵۶۰ هزار تن آهن اسفنجی تولید شد.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

بنا بر این گزارش، طی مدت یاد شده ۶ میلیون و ۸۷۲ هزار تن فولاد میانی و یک میلیون و ۶۲۳ هزار تن انواع محصولات فولادی صادر شد که نسبت به سال ۹۵ (۳ میلیون و ۷۴۱ هزار تن شمش و یک میلیون و ۷۹۴ هزار تن محصولات فولادی) به ترتیب ۸۴ درصد رشد و ۱۰ درصد کاهش داشته است. افزون بر این، طی این مدت ۷۱۳ هزار تن آهن اسفنجی صادر شد که نسبت به آمار سال گذشته (۱۷۲ هزار تن)، حاکی از افزایش ۳۱۵ درصدی صادرات این محصول است. به این ترتیب کل صادرات زنجیره فولاد از ۹ میلیون و ۲۰۸ هزار تن نیز عبور کرد.

بر‌اساس این گزارش، از ابتدای فروردین تا پایان اسفند پارسال، ۵۱ هزار تن واردات فولاد میانی و ۲ میلیون و ۴۳۹ هزار تن انواع محصولات فولادی وارد کشور شد که در مقایسه با آمار مدت مشابه سال گذشته (۱۸۷ هزار تن فولاد میانی و ۲ میلیون و ۹۱۵ هزار تن انواع محصولات فولادی) به ترتیب ۷۳ درصد و ۱۶ درصد کاهش نشان می‌دهد.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید