از بهمن هم میشه قبول شد

مدیر امور اکتشافات و مهندسی توسعه خبر از رشد ۱۹ درصدی اکتشافات مس داد!

مس
به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

«شهریار متوکل» مدیر امور اکتشافات و مهندسی توسعه گفت: امور اکتشافات شرکت مس تا پایان خردادماه سال جاری موفق به ثبت رشد حدود ۱۹ درصدی برنامه‌های اکتشافی در سطح کشور شد.

مدیر امور اکتشافات و مهندسی توسعه شرکت مس با اعلام این خبـر گفت: اولویت نخست این امور، برنامه‌ریزی و اجرای فعالیت‌های اکتشافی با بهره‌گیـری از روش‌های نوین اکتشافی در راستای شناسایی محدوده‌های مستعد کانی‌سازی مس و سایر عناصر همراه آن است.
وی افزود: در راستای تحقق بخشی به این رویکرد و شناسایی نواحی امیدبخش مس در سطح کشور، تا پایان خردادماه سال جاری امور اکتشافات شرکت مس بیش از ۶۲۳۲ متر عملیات حفاری در استان‌های مرکزی، جنوبـی، شمال و شمال غرب کشور انجام داده است که این میزان حاکی از رشد ۱۹ درصدی فعالیت‌های اکتشافی نسبت به برنامه پیش‌بینی‌شده امور اکتشافات شرکت مس است.
وی در ادامه درباره سایر اقدامات انجام‌شده امور اکتشافات و مهندسی توسعه در سال جاری گفت: همچنین، مطالعات اکتشافی پی‌جوئی در مقیاس ناحیه‌ای در بیش از ۴۷۰۰۰ کیلومترمربع در پهنه‌های اکتشافی در استان‌های خراسان جنوبی، کرمان و سیستان و بلوچستان در برنامه کاری این امور بوده و در حال انجام است.
به گفته مدیر امور اکتشافات و مهندسی توسعه بر اساس فعالیت‌های پی‌جویی و شناسایی انجام‌شده در پهنه‌های استان‌های کرمان و ‌آذربایجان‌شرقی در دوره اخیر، تعداد قابل‌توجهی محدوده امیدبخش شناسایی شده و برنامه‌ریزی کامل برای اکتشاف تفصیلی- تکمیلی (زمین‌شناسی، ژئوشیمی، ژئوفیزیک و توپوگرافی) در این نواحی انجام گرفته و در حال انجام است.
وی افزود: علاوه‌بر این، اخذ مجوزهای قانونی به‌منظور صدور پروانه اکتشاف برای ادامه فعالیت‌های اکتشافی تفصیلی در این مناطق نیز در حال پیگیری است.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید