رشد ۲۱.۴ درصدی تولید فولاد خام ایران در سال ۲۰۱۷ ایران رتبه دوم تولید آهن اسفنجی در جهان

تولید

 

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

 انجمن جهانی فولاد با انتشار گزارشی تولید فولاد خام در ۶۶ کشور تولیدکننده فولاد جهان در سال ۲۰۱۷ را اعلام کرد. میزان تولید فولاد خام ایران در سال گذشته میلادی ۲۱میلیون و ۷۲۶ هزار تن بود که حاکی از رشد ۲۱٫۴درصدی نسبت به سال ۲۰۱۶ بود. همچنین طی مدت مذکور تولید فولاد خام جهان بارشد ۵٫۶ درصدی به یک میلیارد و ۶۷۵ میلیون تن رسید.

تولید چین نیز با ۵٫۷ درصد رشد به ۸۳۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تن رسید و طی این مدت ترکیه با تولید ۳۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تن فولاد خام شاهد رشد ۳۱٫۱ درصدی بود.

چین با تولید ۸۳۱ میلیون و ۷۳۰ هزار تن بیشترین میزان تولید فولاد خام را در سال ۲۰۱۷ داشت و پس از آن ژاپن با تولید ۱۰۴ میلیون و ۹۳۰ هزارتن و هند با تولید ۱۰۱ میلیون و ۳۷۱ هزار تن در رتبه های دوم و سوم قرارگرفتند. امریکا و کره جنوبی نیز به ترتیب با تولید۸۱ میلیون و ۶۴۰ هزارتن و ۷۱ میلیون و ۱۸۰ هزار تن در رتبه های چهارم و پنجم قرارگرفتند.

تولید آهن اسفنجی
تولید آهن اسفنجی جهان در سال ۲۰۱۷با ۹٫۲درصد رشد به ۷۲میلیون و ۷۷۰ هزار تن افزایش یافت که طی این مدت هند با تولید ۲۵ میلیون و ۸۵۰ هزار تن رتبه نخست تولید این ماده را کسب کرد و پس از آن ایران با تولید ۲۰ میلیون و۵۴۰ هزار تن آهن اسفنجی که حاکی از رشد ۲۸٫۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۶ بود، توانست در رتبه دوم جای گیرد.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید