از بهمن هم میشه قبول شد

رشد ۱۴۲ درصدی تولید فولاد هند

فولاد

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

هندوستان با گام هایی که برای محافظت از صنعت داخلی برداشته شدف صادرات فولاد را در ماه آوریل با یک جهش ۱۴۲ درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل به ۰.۷۴۷ میلیون تن رساند.

دولت هند با استفاده از ابزارهای تعرفه ای گوناگون از جمله اصلاح تعرفه های گمرکی و حمایتی کردن تعرفه ها، به طور جدی از صنعت فولاد داخلی پشتیبانی کرد.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

طبق داده‌های اعلام شده کمیته کارخانجات مشترک که اداره ای تحت وزارت فولاد هند است، صادرات کلی محصولات نهایی فولاد در آوریل ۲۰۱۷ نسبت به آوریل سال گذشته به میزان ۱۴۲ درصد افزایش داشت اما نسبت به مارچ ۲۰۱۷ به مقدار ۵۴ درصد کاهش یافت.

در عین حال واردات کلی محصول نهایی فولاد هندوستان در ماه آوریل امسال نسبت به ماه مشابه سال قبل شاهد ۲۳ درصد کاهش بود و به ۰.۵۰۴ میلیون تن رسید. همچنین واردات این ماه نسبت به مارچ ۲۰۱۷ هم ۱۶ درصد کاهش داشت.

طبق این گزارش، هند در ماه آوریل ۲۰۱۷ صادر کننده خالص (با میزان صادرات بیش از واردات) محصولات نهایی فولاد بوده است.

همچنین تولید برای فروش ۸.۴۳ میلیون تن محصول نهایی فولاد، رشدی ۸.۷ درصدی را در ماه آوریل نسبت به آوریل سال قبل ثبت کرد اما نسبت به ماه مارچ امسال ۸.۶ درصد افت کرد.

۶ کارخانه تولید کننده فولاد هندوستان شامل SAIL، RINL، TSL، Essar، JSWL و JSPL روی هم رفته ۴.۷۸۶ میلیون تن در آوریل ۲۰۱۷ تولید کردند که نسبت به آوریل سال پیش ۱۱ درصد رشد داشت.

بقیه ۴.۴۷۸ میلیون تن فولاد دیگر هم توسط تولید کنندگان دیگر تولید شد که مقدار این تولیدات ۶ درصد از آوریل سال قبل بیشتر است.

مصرف کل محصولات نهایی فولاد در هند با رشدی ۳.۴ درصدی نسبت به آوریل پارسال به ۶.۰۱۵ میلیون تن در آوریل ۲۰۱۷ رسید که این میزان ۲۲ درصد نسبت به ماه مارچ امسال کاهش داشت.

در طول این ماه تولید فولاد خام ۸.۱۰۷ میلیون تن بود که ۵.۴ درصد نسبت به آوریل سال قبل رشد و نسبت به ماه مارچ امسال ۲.۷ درصد کاهش داشت.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید