راه اندازی کوره پاتیلی مجتمع فولاد سبا

به گزارش گروه صنعت ایران مواد؛

دکتر بهرام سبحانی در جریان این بازدید، ضمن قدردانی از تلاش کارکنان این مجتمع بر بهره برداری کامل هرچه سریعتر سایر طرحهای توسعه این مجتمع تأکید کرد.

وی با تأکید بر اینکه با راه اندازی پروژه های توسعه این مجتمع، گام بلندی در پیشبرد اهداف گروه فولاد مبارکه برداشته خواهد شد، اظهار کرد: با تمرکز بر فعالیتها در واحدهای مختلف از جمله واحد ذوب، ریخته گری و کلاف پیچ دوم، میتوان از حداکثر ظرفیتهای موجود جهت پاسخ به نیاز بازار استفاده کرد.

مدیرعامل فولاد مبارکه در ادامه این بازدید در زمینه تسریع در عملیات راه اندازی باسکول‌های دینامیک و استاتیک مربوطه، فرایند اجرای پروژه سیگنالینگ و همچنین برنامه‌ریزی حمل محصولات و مواد اولیه از طریق خطوط ریلی احداث شده، راهکارهایی را ارائه کرد.

در همین خصوص بهمن خلیلی مدیر تکنولوژی و اجرای پروژه های مجتمع فولاد سبا نیز با بیان اینکه در طی این بازدید از کارگاه‌های واحد انتقال مواد و سیلوهای مربوطه، واحد غبارگیر، کورههای قوس الکتریکی، ریخته گری اسلب نازک، کوره تونلی، کارگاه‌های جنبی، توزیع آب مربوط به طرحهای توسعه مجتمع فولاد سبا بازدید به عمل آمد، یادآوری کرد: با اتمام عملیات این طرحها واحدهای فولادسازی دوم، کوره تونلی و کوره شاتلی جدید، ریخته‌گری دوم، نصب قفسه ۷ و دانکویلر دوم همراه با تعویض کامل اتوماسیون نورد گرم و نوسازی خط موجود مورد بهره برداری قرار میگیرند.
وی تصریح کرد: در طرحهای توسعه مجتمع فولاد سبا تغییرات اساسی و نوسازی در کوره قوس و ریخته‌گری موجود همراه با تعویض اتوماسیون این خطوط در دست اقدام است که در حال حاضر راه‌اندازی واحد کوره پاتیلی انجام شده و تستهای سرد و گرم کوره قوس الکتریکی نیز رو به اتمام است و در هفته‌های آتی به بهره‌برداری کامل خواهد رسید؛ ضمن اینکه تست سرد واحد ریخته‌گری این مجتمع در حال انجام است.

مسعود نیک گفتار مدیر اجرای پروژه‌های جنبی و پشتیبانی هم به تشریح پروژه‌های مورد بازدید در این مدیریت پرداخت و گفت: احداث راه‌آهن داخلی فولاد سبا، ساخت ساختمان ایستگاه داخلی این مجتمع، تکمیل و احداث راه‌آهن خارجی فولاد سبا و ساخت ساختمان ایستگاه مبادله‌ای فولاد سبا (ایستگاه ریز) از جمله پروژه های مورد بازدید در این روز بود.

وی در خصوص مشخصات هر یک از این پروژه ها گفت: این طرحها توسط مشاور فرا تحقیق سپاهان و دستگاه نظارت طرح آفرینان پارس اجرا شده است؛ در طرح تکمیل و احداث راه آهن داخلی فولاد سبا که توسط شرکت حمل ونقل ریلی گسترش انجام شد، ۹/۱۵ کیلومتر طول خط این پروژه، ۴۱ دستگاه تعداد سوزن، ۲۹۵ هزار مترمکعب حجم کل خاکبرداری و ۱۴۵ هزار مترمکعب حجم کل خاکریزی این پروژه بوده است؛ همچنین پروژه احداث ساختمان ایستگاه داخلی فولاد سبا در سه طبقه به مساحت ۷۵۰ مترمربع شامل اتاق اینترلاکینگ، باتری، اتاق کنترل، دفاتر اداری و موتورخانه با همکاری شرکت رهستان اجرا شد.

نیک گفتار افزود: پروژه تکمیل و احداث راه آهن خارجی فولاد سبا با همکاری شرکت گسترش آهن راه قرارداد منعقد شد که در آن اجرای خط به طول ۶/۱۵ کیلومتر، تعداد ۲۱ دستگاه سوزن، ۲۷۷ هزار مترمکعب حجم کل خاکبرداری، ۳۰۰ هزار مترمکعب حجم خاکریزی و تعداد ۲۰ دستگاه ابنیه فنی پیشبینی و اجرا شد.

وی اضافه کرد: در پروژه احداث ساختمان ایستگاه مبادله ای فولاد سبا (ایستگاه ریز) که با همکاری شرکت گسترش آهن راه، قرارداد منعقد و ساخت ساختمان اداری ۷۵۰ متر مربعی شامل اتاق اینترلاکینگ، باتری، خانه، اتاق کنترل و دفاتر اداری، موتورخانه و سوزن بانیها اجرا شد.

گفتنی است در پایان این بازدید، جلسهای جهت رسیدگی به مشکلات پروژه های توسعه برگزار و طی آن از سوی مسئولان مربوطه، پیمانکاران و مجریان طرح، گزارشی از روند پیشرفت پروژه و مشکلات موجود در آن ارائه شد و درنهایت برنامه راه اندازی خطوط مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید