ساخت دستگاه کنترل کارایی بتن تازه

سیمان
به گزارش صنعت ایران مواد:

بتن خودتراکم، بتنی از نسل بتن‌های جدید است که هر روزه دامنه کاربرد وسیع‌تری در صنعت عمران پیدا می‌کند. در سال‌های اخیر با توجه به پیشرفت دانش فنی استفاده از این بتن در کشور شاهد کاربرد بیشتر این نوع بتن در پروژه‌های بزرگ کشور هستیم.

در این راستا یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک فناوری پردیس، دستگاه رئومتر بتن (کنترل کارایی بتن تازه) را طراحی و عرضه کردند. استفاده از دستگاه رئومان ۱۱۸ به‌ منظور شناخت رفتار رئولوژی بتن خودتراکم منجر به انتخاب صحیح مصالح مصرفی و طرح مخلوط این نوع بتن می‌شود.

این محصول قابل استفاده در تمام مراکز آموزشی، تحقیقاتی و پژوهشی مرتبط با رشته مهندسی عمران و تکنولوژی بتن، مراکز تحقیق و توسعه مستقر در شرکت‌های عمرانی و ساختمانی شامل تولیدکنندگان بتن آماده و قطعات بتنی، پیمانکاران، مهندسین مشاور و تولیدکنندگان سیمان، مصالح سنگی، افزودنی‌های شیمیایی و معدنی بتن، تمام آزمایشگاه‌های کنترل کیفیت، فنی و مکانیک خاک و تکنولوژی بتن است.

تعیین مشخصات رئولوژی بتن خودتراکم تازه با کمک آزمایش رشد تنش و ارزیابی خودکار بتن خودتراکم تازه در آزمایشگاه‌ها و یا کارگاه‌های عمرانی جهت تعیین پذیرش و یا عدم پذیرش بتن متناسب با محدوده تعیین ‌شده به‌ عنوان ابزار کنترل کیفیت از جمله ویژگی‌های این دستگاه است.

بزرگترین پروژه اجرا شده با بتن خودتراکم در ایران که توسط این شرکت ساخته شده پروژه بزرگراه طبقاتی شهید صدر در تهران با حجم میانگین تولیدی روزانه در حدود ۵۰۰ مترمکعب از این بتن است.

استفاده و بهره‌گیری از یک ابزار کنترل کارایی بتن خودتراکم جهت کنترل کیفیت و یکنواختی روند تولید بتن خودتراکم در پروژه صدر، امری لازم و ضروری بود.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید