مهندسی مواد

پکیج های آموزشیبهترین ها برای شما

دانلود Moldex3D نرم افزار شبیه سازی ریخته‌گری تزریق پلاستیک

Moldex3D

Moldex3D

Moldex3D

  نرم افزار شبیه سازی ریخته‌گری تزریق پلاستیک

 یکی از پیشرفته‌ترین نرم افزارهای شبیه سازی در صنعت ریخته‌گری بوده که به طور تخصصی برای شبیه سازی تزریق پلاستیک (Plastic Injection Moulding) طراحی شده است. این برنامه با شبیه سازی قالب‌های طراحی شده توسط کاربر می‌تواند اطلاعات زیادی نظیر شیب حرارتی قالب، تنش‌های پسماند و طول عمر قالب را محاسبه کند. این نرم افزار همچنین قادر است تا یک طراحی قالب بی‌عیب و نقص را برای شما انجام دهد، محاسباتی نظیر تغذیه گذاری، طراحی راهگاه‌ها و حوضچه بار ریز، فشار دستگاه تزریق از دیگر امکانات این برنامه می‌باشد. گرچه از این نرم افزار می‌توان در برخی از قسمت‌های ریخته‌گری فلزات مانند ریخته‌گری تحت فشار استفاده نمود ولی این نرم افزار منحصراً برای تولید مواد پلاستیکی به روش تزریق پلاستیک است.

این نرم افزار همچنین در سایر صعنت‌ها نیز کاربرد‌های ویژه دارد، برای مثال در صنعت متالورژی پودر نیز از این نرم افزار برای شبیه سازی فرآیندهای PIM استفاده می‌شود همچنین در شبیه سازی‌های پودری فلزی مانند MIM از این برنامه استفاده می‌شود.

از دیگر امکانات این نرم افزار می‌توان به طراحی سیستم‌های خنک کننده (Cooling) در دستگاه‌های تزریق پلاستیک و Diecast اشاره نمود؛ محاسبات تنشی و ویسکوالاستیسیته نیز از دیگر قابلیت‌های محاسباتی نرم افزار است.

قابلیت‌های کلیدی نرم افزار Moldex3D :
– شبیه سازی کامل قالب‌های تزریق پلاستیک
– شبیه سازی انواع روش‌های ریخته‌گری تزریقی نظیر PIM ،ICM ،CM و MIM
– شبیه سازی ریخته‌گری دو تزریقی و کمک تزریقی
– شبیه سازی ریخته‌گری میکروسلولی
– طراحی‌های پیچیده انواع سیستم‌های راهگاهی
– انجام خودکار محاسبات تغذیه گذاری
– شبیه سازی شیب حرارتی و غلظتی در قالب
– شبیه سازی تنش‌های حرارتی و پسماند
– محاسبه طول عمر مفید قالب

رمز تمامی فایل ها www.iran-mavad.com با حروف کوچک است.

زکات علم نشر آن است. حضرت علی (ع)

شما نیز می توانید مستندات علمی اعم از مقاله ، فیلم ، گزارش ، تحقیق و پژوهش ، کتاب الکترونیک خود را برای ما ارسال کنید تا با ذکر نام شریفتان از وبسایت ایران مواد منتشر گردد .

فایل خود را ارسال کنید

دیدگاه کاربران ۲دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید