خام فروشی معدن کرومیت فاریاب

madan

به گزارش گروه صنعت ایران مواد؛

مدیرعامل معدن فاریاب منوجان با فرماندار منوجان دیدار کرد و طی این دیدار، به بررسی مسائل و مشکلات معدن پرداخته شد.
حسین صادقی فرماندار منوجان در این دیدار بیان داشت: شرکت معدن فاریاب برای ایجاد اشتغال و ارزش افزوده، باید از فروش محصولات کروم به صورت خام خودداری کرده و نسبت به فرآورده‌های آن اقدام کند.
وی با اشاره به اینکه آلایندگی معدن برای شهرستان منوجان است، ادامه داد: مدیریت معدن از نیروهای بومی شهرستان استفاده کند و از حوزه‌های فرهنگی، آموزشی و ورزشی حمایت‌های مالی را به عمل آورد.
صادقی اذعان داشت: برای ارتباط مردم و مسئولان، مدیریت معدن باید دفتری را در شهرستان منوجان راه‌اندازی کند.خیلی از نیروهای معدن کارآمد نیستند مدیر‌عامل معدن فاریاب منوجان در این دیدار عنوان کرد: با وجود تلاش‌های انجام شده، متأسفانه 9 ماه پیش به دلیل عدم فروش و محصولات راکد مانده شرکت، مجبور به تعطیلی پالایشگاه شدیم.
وی افزود: از 200 نفر کارگری که تعدیل شده بودند، 110 نفر به کار برگشت داده شدند که متاسفانه باز هم به دلیل شرایط بد فروش محصولات مجبور به ترک کار شدند.
شمیمی با اشاره به اینکه خیلی از نیروهای معدن کارآمد نیستند، اظهار کرد: امسال امکانی به وجود آمد که 60 نفر از نیروهای برجسته و مجرب را از بین 200 نفر اخراج شده را به کار برگردانیم.مدیر معدن فاریاب با بیان اینکه مشکلات به وجود آمده تصویب مصوبات در گذشته است، بیان داشت: در گذشته تمام شغل‌های این شرکت را سخت و زیان‌آور ثبت کرده‌اند، در صورتی که سخت و زیان‌آور شامل آبدارچی، مامور فضای سبز نمی‌شود و اکنون برای بازنشستگی بعضی از کارگرها با مشکل پرداخت چهار درصد زیان‌آور روبه‌رو هستیم.
وی ادامه داد: به 20 نفر از کارگران چند‌ ماه است حقوق پرداخت می‌شود، در صورتی که توانایی انجام کاری را ندارند و عملا هیچ کاری انجام نمی‌دهند.شمیمی با اشاره به اخراج بسیاری از کارگران معدن‌ یادآور شد: از 285 نفر کارگر موجود در معدن در واقع 120 نفر از آنان نیاز به کار در شرکت بوده است.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید