مهندسی مواد

پکیج های آموزشیبهترین ها برای شما

خام فروشی معادن ممنوع

madan

به گزارش گروه صنعت ایران مواد؛

جعفر سرقینی در حاشیه همایش انجمن مهندسی معدن افزود : صادرکنندگان و بهره برداران معاون از حالا تدابیر لازم را بیندیشند چون تا پایان سال محدودیت هایی از جمله عوارض بر تولید محصولات صنایع معدنی برقرار می شود.
وی گفت : ظرفیت تولید در بخش های مختلف معدنی در بحث فولاد در کشور ۲۸ میلیون تن، تولید کنستانتره ۴۲ میلیون تن و تولید گندله ۲۷ میلیون تن است که در بخش فولاد به خودکفایی رسیدایم.
سرقینی درباره صادرات محصولات معدنی در ۶ ماه اول سال جاری گفت: صادرات فولاد ۳ میلیون تن بوده که تا آخر سال به ۶ میلیون تن خواهد رسید.
وی تصریح کرد: در نیمه نخست سال، صادرات فلزات غیرآهنی ۳.۵ میلیارد دلار بوده که نسبت به سال گذشته ۲۱ درصد رشد داشته است.
معاون امور معادن و صنایع معدنی با اشاره به رتبه چهارم تولید سیمان در دنیا گفت: ظرفیت تولید ۸۰ میلیون تنی سیمان را داریم اما به دلیل محدودیت در صادرات و همچنین وضعیت افغانستان و عراق و کاهش ساخت و ساز میزان تولید به ۶۰ میلیون تن رسیده است.
سرقینی ادامه داد : در بخش کاشی نیز در ردیف رتبه چهارم دنیا هستیم وبا توجه به نبود صادرات میزان تولید کاهش یافته و به ۵۲۰ میلیون مترمربع رسیده است که در صورت صادرات به ۶۰۰ میلیون تن خواهد رسید.
معاون امور معادن و صنایع معدنی افزود : حدود ۴۰۰ هزار کیلومترمربع زمین در قالب پهنه اکتشافی تحویل دادیم که ۱۰ درصد ان متعلق به بخش خصوصی است .
وی با اشاره به اینکه بودجه اکتشافات معدنی بسیار ناچیز است گفت: ما روی اکتشاف بخش خصوصی و غیردولتی حساب کردیم ، اما ستقبال خوبی نمی شود.
وی افزود : اعلام کرده ایم هر کس در پهنه های معدنی کار اکتشافی کند بصورت انحصاری اداره خواهد کرد.

زکات علم نشر آن است. حضرت علی (ع)

شما نیز می توانید مستندات علمی اعم از مقاله ، فیلم ، گزارش ، تحقیق و پژوهش ، کتاب الکترونیک خود را برای ما ارسال کنید تا با ذکر نام شریفتان از وبسایت ایران مواد منتشر گردد .

فایل خود را ارسال کنید

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید