حل مشکل فروآلیاژ ذوب آهن اصفهان در گرو پرداخت بدهی

ax-foolad4

به گزارش گروه صنعت ایران مواد؛

مهندس محمدرضا صفی خانی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برای حل مشکل فروآلیاژ باید ذوب آهن اصفهان بدهی خود را به آن پرداخت کند که این شرکت توسط بخش خصوصی اداره می شود.وی اضافه کرد: در وزارتخانه این موضوع را مطرح کرده ایم و به ذوب آهن اصفهان نیز انتقال داده شد که مطالبات شرکت فروآلیاژ را پرداخت کنند. در این راستا پیگیر موضوع هستیم.
صفی خانی با اشاره به جلسه ستاد تسهیل گفت: این جلسه ویژه واحدهای ازنا و دورود بود که عمده مشکلات مربوط به 4 واحد صنعتی شهرستان دورود است.رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان خاطرنشان کرد: این واحدها توسط شرکت فارس و خوزستان سرمایه گذاری شده اند و شامل سیمان دورود، فولاد و چدن، بهراد و فارسیت هستند.
وی افزود: باید مدیرعامل فارس و خوزستان تلاش جدی برای رفع مشکل این واحدها داشته باشند. عمده مشکلات آنها در مورد تأمین وثائق بوده و تعهداتی که از قبل داشته اند و انجام نشده است. در آخرین تعهد قرار بود 4 میلیارد تومان به حساب بانک صنعت واریز کنند و مشکل آنها حل شود که هنوز اتفاقی در این رابطه نیفتاده است.
صفی خانی ادامه داد: در همین راستا استاندار مصوب کرد که آنها خود از طریق وزارت تعاون مشکل را حل کنند و 13 طرح نیز بررسی شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با بیان اینکه تسهیلات رونق تولید تماماً برای رونق تولید و سرمایه در گردش به واحدهای صنعتی تزریق شده اند، افزود: حتی یک ریال از این پول بابت استمهال هزینه نشده و برای تثبیت اشتغال و ایجاد شغل جدید داده شده است. معوقات گذشته و چک برگشتی به رونق تولید مربوط نیستند.

برچسب ها

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید