از بهمن هم میشه قبول شد

حادثه مرگبار در معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر

معدن

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

حسن صادقلو استاندار گلستان با دریافت گزارش انفجار در معدن زغال سنگ آزادشهر همان ظهر چهارشنبه عازم محل حادثه شد و با تشکیل اتاق بحران استان بر عملیات امداد رسانی نظارت داشت.
همچنین معاون اول رئیس جمهوری عصر چهارشنبه پس از اطلاع از حادثه انفجار معدن ذغال سنگ آزادشهر در تماس تلفنی با استاندار گلستان و وزیر صنعت، معدن و تجارت در جریان جزئیات حادثه قرار گرفت و خواستار بررسی ابعاد مختلف و علل وقوع آن با بکارگیری همه ظرفیت ها و امکانات امداد استان برای یافتن کارگران در حبس شد.
دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری نیز علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی را به عنوان نماینده ویژه خود جهت پیگیری و هماهنگی امور مربوط به امداد و نجات معدنچیان گرفتار شده در معدن زمستان یورت آزادشهر روانه استان گلستان کرد که شامگاه چهارشنبه به اتفاق وزیر صنعت، معدن و تجارت از طریق فرودگاه گرگان مستقیما روانه محل حادثه شدند.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری گلستان در این رابطه گفت: پیکر ۲۱ تن از کارگران جان باخته به کمک هوادهی در عمق ۶۰۰ متری یافت شده که تاکنون اجساد ۱۶ نفر خارج و به سردخانه های گنبدکاووس، آزادشهر و مینودشت منتقل شده است تا عملیات تشخیص پزشکی قانونی و صدور مجوز دفن برای آنها صادر شود.
صادقعلی مقدم از تداوم عملیات هوادهی اکسیژن برای دسترسی به سایر محبوسان داخل تونل در عمق حدود یک هزار تا ۱۵۰۰ متری خبر داد و افزود: اکنون گروه های امداد و نجات با امکاناتی که در اختیار دارند، مشغول تزریق هوا به داخل تونل جهت دسترسی به محبوسان هستند.
وی تلویحا به این موضوع اشاره داشت که امیدواری برای سلامت و نجات سایر کارگران محبوس که ۱۴ نفر تخمین زده می شوند به حداقل ممکن رسیده است.
دکتر صابری مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان نیز گفت: از ۷۰ مصدوم حادثه انفجار معدن زغال سنگ آزادشهر اعم از درمان و ترخیص های سرپایی و بستری در سه بیمارستان منطقه فقط حال دو نفر وخیم است.
هرچند برخی رسانه ها و کاربران فضای مجازی با انتشار مطالبی به استاندارد نبودن شرایط کارگران و ایمن نبودن معدن اشاره داشتند اما سعید مازندرانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان با تکذیب موضوع خاطرنشان کرد: این معدن همچون سایر کارگاه های گلستان به تناوب تحت بازرسی قرار گرفته است.
در همین رهگذر آیت‌الله سید کاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان و حسن صادقلو استاندار استان در پیامی مشترک با تسلیت جان باختن مظلومانه جمعی از کارگران در حادثه انفجار معدن آزادشهر از روز پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت ‌ماه سه روز عزای عمومی در استان اعلام کردند.
به گزارش ماین نیوز همچنانکه تمامی دستگاههای گلستان به نوعی درگیر حادثه انفجار معدن هستند اما مردم نوع دوست استان نیز به کمک مسوولان آمده اند بطوریکه از ظهر چهارشنبه تاکنون صدها نفر از اقشار مختلف مردم منطقه در محل حادثه به امدادرسانی مشغول هستند.
معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر بخشی از معادن زغال سنگ البرز شرقی توسط بخش خصوصی اداره می شود که گفته می شود افزون بر ۵۰۰ کارگر در آن مشغول فعالیت هستند.

 

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید