پکیج های آموزشیبهترین ها برای شما

جزوه خواص فیزیکی ۲ دکتر عسکری (دانشگاه صنعتی شریف)

خواص فیزیکی

خواص فیزیکی

جزوه خواص فیزیکی ۲ دکتر عسکری

(دانشگاه صنعتی شریف)

مبحث متالورژی فیزیکی یا متالورژی ساختاری به توضیح اصول پدیده‌های متالورژیکی، شناسایی ترکیب‌ها، روش‌های تولید و خواص فیزیکی، مکانیکی و شیمیایی محصولات حاصل از متالورژی می‌پردازد. علم و مهندسی مواد رشته ‏ای چند تخصصی است که در برگیرنده تولید، خواص و کاربردهای مواد برای حوزه‏ های مختلف علوم و مهندسی است.  مهندس متالورژی صنعتی با توجه به علمی که به ریز ساختار فلزات دارد، که متالورژی فیزیکی نامیده می‏شود، توانایی انتخاب درست مواد فلزی برای مصارف صنعتی را دارد . منظور از خواص فیزیکی مواد رابطه بین ساختار با خواص و رفتار فلز می باشد .

خانواده بزرگ مواد مهندسی : فلزات ، سرامیک ها ، پلیمرها ، نیمه هادی ها ، کامپوزیت ها هستند . خواص و رفتار مواد به وسیله ساختما آن تعیین می شود که شامل ساختمان الکترونی اتم ها،  ماهیت پیوندهای بین اتم ها،  طرز قرار گرفتن اتم ها، نواقص:نقش مهمی در تغییر فرم ، شکست و خواص مکانیکی دارند، حرکت اتم ها می باشد. بعنوان مثال برای عملیات حرارتی بر اساس طرز قرار گرفتن اتم ها ۳ یا ۴ برابر می کنند .

۴جزوه حاضر، جزوه درس خواص فیزیکی ۱ دکتر پورآذرنگ استاد دانشکده مهندسی مواد دانشگاه شریف می باشد که به گفته اکثر دانشجویان این دانشکده، بهترین جزوه برای درک مفاهیم این درس می باشد. خواص فیزیکی ۱ از مهمترین دروس کنکور ارشد رشته مهندسی مواد می باشد که اکثر سوالات آن مفهومی بوده و معمولا دانشجویان را با مشکل مواجه می کند. این جزوه در ۷۵ صفحه با کیفیت عالی اسکن شده و امیدواریم در جهت کمک به شما عزیزان مورد استفاده قرار بگیرد.

 

 

 

زکات علم نشر آن است. حضرت علی (ع)

شما نیز می توانید مستندات علمی اعم از مقاله ، فیلم ، گزارش ، تحقیق و پژوهش ، کتاب الکترونیک خود را برای ما ارسال کنید تا با ذکر نام شریفتان از وبسایت ایران مواد منتشر گردد .

فایل خود را ارسال کنید

دیدگاه کاربران ۱دیدگاه

  • محمد حسینییکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶

    مرسی رامین جان…😘
    مرسی ایران مواد…❤

    پاسخ دادن

دیدگاه خود را بنویسید