پکیج های آموزشیبهترین ها برای شما

جزوه خواص فیزیکی دکتر کوکبی (دانشگاه صنعتی شریف)

خواص فیزیکی

جزوه خواص فیزیکی دکتر کوکبی

(دانشگاه صنعتی شریف)

مبحث متالورژی فیزیکی یا متالورژی ساختاری به توضیح اصول پدیده‌های متالورژیکی، شناسایی ترکیب‌ها، روش‌های تولید و خواص فیزیکی، مکانیکی و شیمیایی محصولات حاصل از متالورژی می‌پردازد. علم و مهندسی مواد رشته ‏ای چند تخصصی است که در برگیرنده تولید، خواص و کاربردهای مواد برای حوزه‏ های مختلف علوم و مهندسی است.  مهندس متالورژی صنعتی با توجه به علمی که به ریز ساختار فلزات دارد، که متالورژی فیزیکی نامیده می‏شود، توانایی انتخاب درست مواد فلزی برای مصارف صنعتی را دارد . منظور از خواص فیزیکی مواد رابطه بین ساختار با خواص و رفتار فلز می باشد .

خانواده بزرگ مواد مهندسی : فلزات ، سرامیک ها ، پلیمرها ، نیمه هادی ها ، کامپوزیت ها هستند . خواص و رفتار مواد به وسیله ساختما آن تعیین می شود که شامل ساختمان الکترونی اتم ها،  ماهیت پیوندهای بین اتم ها،  طرز قرار گرفتن اتم ها، نواقص:نقش مهمی در تغییر فرم ، شکست و خواص مکانیکی دارند، حرکت اتم ها می باشد. بعنوان مثال برای عملیات حرارتی بر اساس طرز قرار گرفتن اتم ها ۳ یا ۴ برابر می کنند .

۴جزوه حاضر، جزوه درس خواص فیزیکی ۱ دکتر پورآذرنگ استاد دانشکده مهندسی مواد دانشگاه شریف می باشد که به گفته اکثر دانشجویان این دانشکده، بهترین جزوه برای درک مفاهیم این درس می باشد. خواص فیزیکی ۱ از مهمترین دروس کنکور ارشد رشته مهندسی مواد می باشد که اکثر سوالات آن مفهومی بوده و معمولا دانشجویان را با مشکل مواجه می کند. این جزوه در ۷۵ صفحه با کیفیت عالی اسکن شده و امیدواریم در جهت کمک به شما عزیزان مورد استفاده قرار بگیرد.

 

 

 

 

زکات علم نشر آن است. حضرت علی (ع)

شما نیز می توانید مستندات علمی اعم از مقاله ، فیلم ، گزارش ، تحقیق و پژوهش ، کتاب الکترونیک خود را برای ما ارسال کنید تا با ذکر نام شریفتان از وبسایت ایران مواد منتشر گردد .

فایل خود را ارسال کنید

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید