از بهمن هم میشه قبول شد

تولید ۵۵ میلیون تن فولاد تا سال ۱۴۰۴ در داخل کشور

اوضاع نا‌به‌سامان بازار دیرگدازها

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

محمد شریعتمداری وزیر صنعت صبح دیروز در مراسم افتتاح طرح توسعه فولادسازی و نورد پیوسته سبا با اشاره به شهرت فولاد مبارکه به صنعت «از سنگ تا رنگ» اظهار کرد: این صنعت به اقتصاد ملی ایران خدمت موثری داشته است.
وزیر صنعت، معدن وتجارت با اشاره به فعالیت مجموعه فولاد مبارکه در ۷ استان بیان کرد:یکی از افدامات موثر این شرکت استفاده از توان داخلی برای پیشبرد اهداف است.
شریعتمداری ادامه داد : باید ۵۵ میلیون تن فولاد تا سال ۱۴۰۴ در کشور تولید کنیم که در این راستا فولاد مبارکه گام های بسیار خوبی برداشته است و ١ درصد از تولید ناخالص داخلی و ۵ درصد از سهم ارزش افزوده که سهم فولاد بوده جز فعالیت های این مجموعه بزرگ است.
وی افزود: از سال ۹۲ تا به امروز، سهم تولید فولاد خام به ۳۴ میلیون تن رسیده اما تامین نیازهای زیرساختی صنعت فولاد کشور مهم ترین چالش این صنعت کشور است.
شریعتمداری با اشاره به اکتشاف ذخایر سنگ آهن تصریح کرد: تا آینده‌ای نزدیک شاهد افتتاح معادن جدید سنگ آهن خواهیم بود، در سه ماهه اول سال یک میلیون و ۹۰۷ هزار تن فولاد در کشور تولید شده که این میزان به کشورهای دیگر صادر شده است.
وی گفت: همچنین شاهد رشد ۱۱ درصدی در تولید شمش فولادی بودیم و این نشان می‌دهد که صنعت فولاد صنعت پویایی است. یکی از نمونه های مهم اقتصاد مقاومتی در کشور صنعت فولاد بوده است.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید