تولید ۲۸۰ هزار تن مس محتوا در برنامه امسال مس کرمان

cu2

به گزارش گروه صنعت ایران مواد؛

مدیر سابق مس منطقه کرمان گفت: تولید مس محتوا سال گذشته 260 هزار تن بوده است که امسال 280 هزار تن در برنامه است.

حسین نظری در مراسم تودیع خود اظهار کرد: تولید مس محتوا سال گذشته 260 هزار تن بوده است و امسال تولید 280 هزار تن در برنامه است. همچنین بهینه سازی هزینه تولید در سال 92 از 5100 دلار به زیر 4000 دلار در تن رسیده است.

“مس محتوا” همان مسی است که در کنسانتره یا ماده معدنی وجود دارد، نه مسی که در پالایشگاه به دست می آید و همانطور که از اسمش پیداست، محتوای مسی است که از خاک یا کانس (کنسانتره) حاصل می شود.

وی با تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) اظهار کرد: از اوایل مهر 89 تا دی 92 به عنوان مدیر مس منطقه شهر بابک منصوب شدم. دو کار عمده ای که در آنجا صورت گرفت شناسایی چالشهای فنی و ساختاردهی به آن و شناسایی کانونهای بحران بود و در این مدت 40 رکورد تولید در واحدهای مختلف را به ثبت رساندیم.

نظری با بیان اینکه از دی ماه سال 92 به عنوان معاون طرح توسعه شرکت ملی صنایع مس منصوب شدم، ادامه داد: در این مدت توانستیم 38 پروژه تعریف شده برای مس را به 18 پروژه اقتصادی برسانیم و 2 میلیارد و 100 میلیون یورو از تعهدات شرکت مس را بکاهیم.

وی با اشاره به اینکه از اردیبهشت 94 مدیر مس منطقه کرمان شدم، تصریح کرد: کاهش هزینه ها، جلوگیری از عملیات مشابه و موازی، ساماندهی وضعیت نیروی انسانی و وحدت رویه در پروژه های توسعه را در دستور کار قرار دادیم.

مدیر سابق مس منطقه کرمان با اشاره به ادغام صورت گرفته در مس منطقه کرمان، یادآور شد: 78 درصد شرکت ملی صنایع مس ایران در منطقه کرمان قرار دارد.
نظری با اشاره به تدوین 5 هدف و استراتژی در مس منظقه کرمان، خاطرنشان کرد: در این مدت 500 برنامه و اقدام را در دستور کار قرار دادیم که 48 درصد آنها انجام شد.

نظری با بیان اینکه در این مدت به کسی قول و وعده شفاهی ندادم، افزود: شفافیت را در تمام دوران کاری‌ام رعایت و از دوگانگی به شدت پرهیز کرده‌ام. در تصمیم گیری ها سعی کرده ام جسورانه عمل کنم و اصلا محافظه کارانه برخورد نکرده‌ام. همچنین در این مدت رفتار و انتخاب سیاسی نداشتهام.

محمد حسنی، مدیر مس منطقه کرمان نیز با اشاره به نیروی جوان شاغل در این شرکت، گفت: 50 درصد نیروی فعال شرکت مس زیر 40 سال هستند و 50 درصد مابقی نیز سرعت خروجشان از شرکت بالا است.

وی اظهار کرد: افزایش بهره‌وری و تولید با کمترین هزینه را در دستور کار قرار می دهیم. شرکت مس در کلاس بین المللی کار می کند و این خوشنامی با همت همه ذینفعان باید ادامه یابد. برای دستیابی به تولید و توسعه پایدار باید تلاش کرد برند شرکت با برندهای جهانی به درجه اعتبار جهانی برسد.

وی تصریح کرد: در حالی که قیمت مس از 2011 از 9600 دلار به 4800 دلار رسیده است. قیمت تمام شده از 1600 دلار به 3800 دلار افزایش یافته و نسبت سودآوری شرکت یک چهارم شده است. البته این موضوع مختص به مس نیست و در همه شرکتهای معدنی رخ داده است که عواملی از جمله عمیق تر شدن معادن در دنیا و کم شدن عیار مواد معدنی در آن دخیل است.

مدیر مس منطقه کرمان با اشاره به بهره وری نیروی انسانی، تصریح کرد: در این رابطه افزایش نیروی بهره وری نه تنها از طریق تعدیل بلکه از راه آموزش آنها و آموزش اخلاق حرفه‌ای میسر است. ارزش نهفته در سرمایه انسانی یک بنگاه از سرمایه مالی آن بیشتر است و هنر راهوران شرکت این است که این سرمایه را بالفعل کنند.

وی، رسیدگی به دغدغه کارکنان شرکت را از اصولی ترین برنامه ها و راهبردهای خود دانست و گفت: در انتصابهایم هیچ اولویتی جز دانش حرفه ای، تخصص و تعهد نخواهم داشت.

لینک کوتاه مطلب

اخبار صنعتی مس مهرداد خانقلی دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ 678 بازدید

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید