از بهمن هم میشه قبول شد

تولید شمش فولاد ۱۷ درصد رشد یافت

فولاد

به گزارش گروه صنعت ایران مواد:

انجمن فولاد ایران گزارش داد: شرکت های فولاد ساز کشور از ابتدای ماه فروردین تا پایان تیر امسال، ۷ میلیون و ۶۲ هزارتن فولاد خام تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۹۵، ۶ میلیون و ۳۹ هزار تن بود.

از این میزان ، ۵ میلیون و ۳۸۲ هزار تن توسط «بخش خصوصی شده» و یک میلیون و ۶۸۰ هزار تن توسط «بخش خصوصی» تولید شده است.

 دوره های فنی و مهندسی و نرم افزاری ایران مواد

علاوه بر این طی ۴ ماهه نخست امسال، ۶ میلیون و ۳۳۹ هزار تن انواع محصولات فولادی (کلاف، تیرآهن، ورق عریض، میلگرد، ورق گرم، ورق سرد، ورق پوشش دار و غیره) در کشور تولید شد که در مقایسه با میزان تولید مدت مشابه سال ۹۵ (۵ میلیون و ۷۵۰ هزار تن)، حاکی از رشد ۱۰ درصدی است.

از آمار یاد شده، ۳ میلیون و ۶۷۵ هزار تن توسط «بخش خصوصی شده» و ۲ میلیون و ۶۶۴ هزار تن توسط «بخش خصوصی» تولید شده است.

وضعیت صادرات و واردات

بنا به این گزارش، طی مدت یاد شده ۲ میلیون و ۱۳۸ هزار تن فولاد خام و ۴۱۴ هزار تن انواع محصولات فولادی صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ (یک میلیون و ۲۸۳ هزار تن شمش و ۸۶۴ هزار تن محصولات فولادی) به ترتیب ۶۷ درصد رشد و ۵۲ درصد کاهش داشته است. همچنین از ابتدای فروردین تا پایان تیر، ۶ هزار تن واردات فولاد خام و ۷۶۱ هزار تن انواع محصولات فولادی وارد کشور شد که در مقایسه با آمار مدت مشابه سال گذشته (۵۳ هزار تن فولاد خام و ۹۹۹ هزار تن انواع محصولات فولادی) به ترتیب ۸۹ درصد و ۲۴ درصد کاهش نشان می دهد.

بنا به این گزارش، تفکیک «بخش خصوصی شده» مربوط به شرکت هایی است که طی سال های گذشته تحت اصل ۴۴ قانون اساسی واگذار شده اند.

دیدگاه کاربران ۰دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید